Prokuratuur Endel Ojaga seoses menetlust ei alusta

Endel Oja oli EKRE majandusprogrammi koostaja.
Endel Oja oli EKRE majandusprogrammi koostaja. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Põhja ringkonnaprokuratuur ei alusta seoses Endel Oja tegevusega kriminaaluurimist, sest pärast kaalumist leiti, et selleks ei ole alust.

"Politsei ja prokuratuur on analüüsinud meile kätte saadavat informatsiooni ning analüüsi tulemusena jõuti järeldusele, et kriminaalmenetluse alustamiseks puudub alus," ütles ERR-ile prokuratuuri pressiesindaja Kaarel Kallas.

Prokuratuur asus oktoobri alguses analüüsima, kas Endel Ojaga seoses oleks alust algatada kriminaalmenetlust.

ERR kirjutas 1. oktoobril, et EKRE endine majandusprogrammi toimkonna juht Endel Oja esitas Eesti Rahvusringhäälingu (ERR) uue telemaja ideekonkursi tänavu kevadel võitnud arhitektuuribüroole Kadarik Tüür 10 000 euro suuruse arve arusaamatu sisuga konsultatsiooni eest.

Kadarik Tüür Arhitektide esindaja Ott Kadarik rääkis, et temaga võttis juuli alguses ühendust Endel Oja, kes soovis osutada konsultatsiooniteenuseid seoses ERR-i uue maja ehitusliku projekteerimisega ning käis seetõttu korduvalt arhitektibüroos hoone ehitamise teemal arutlemas. Valitsus ei olnud selleks ajaks ERR-i hoone rahastamise otsust teinud.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: