Facebook tuli USA-s välja uudisteteenusega

Facebook.
Facebook. Autor/allikas: Dominic Lipinski/PA Wire/PA Images/Scanpix

Sotsiaalmeediahiid Facebook tuli Ühendriikides välja toimetatud uudisteteenusega Facebook News, millega proovitakse minetada platvormi maine libainfo levitajana.

Uudisterubriik on eraldi kasutajate tavalisest seinast ja sisaldab artikleid Facebookiga koostööd tegevatelt uudisteorganisatsioonidelt. Uudisterubriigi sisu toimetavad nii päris inimesed kui ka algoritmid.

"Facebook News annab inimestele rohkem kontrolli lugude üle, mida nad näevad, ja võimaluse avastada neid huvitavaid uudiseid otse läbi Facebooki rakenduse," teatas sotsiaalmeedia.

Facebook News on osa sotsiaalmeediafirma asutaja Mark Zuckerbergi algatusest edendada kvaliteetajakirjandust ja aidata lugejatel eristada päris uudiseid libainfost.

Arvatavalt Facebook maksab osale uudisteorganisatsioonidest, mis News Tabi sisusse panustavad, ehkki täpsed detailid pole teada.

Facebookiga on partnerlusleppe sõlminud umbes 200 väljaannet, nende seas Wall Street Journal, Washington Post, CBS News, BuzzFeed, Fox News, Boston Globe, Bloomberg ja Vanity Fair.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: