Tallinn ostab 27 miljoni euro eest sada gaasibussi

Tallinna Linnatranspordi AS-i juhatuse esimees Deniss Boroditš ja bussitootja Solaris juhatuse esimees Javier Calleja allkirjastasid teisipäeval Vabaduse väljakul lepingu saja uue gaasibussi ostmiseks. Lepingu järgi tarnib ettevõte 60 normaal- ja 40 liigendbussi maksumusega 27 miljonit eurot.

Esimesed uued keskkonnasõbralikud gaasibussid jõuavad Tallinnasse ja asuvad sõitjaid teenindama 2020. aasta suvel.

Tallinna Linnatranspordi (TLT) juhatuse esimees Deniss Boroditši sõnul säästetakse uue saja bussiga kütuse- ja ülalpidamiskuludelt ligi 1,5 miljonit eurot aastas. "Uute busside mõju linnakeskkonnale on võrreldav paari tuhande auto eemaldamisega Tallinna tänavatelt," märkis ta.

Boroditši sõnul on TLT eesmärgiks, et aastaks 2025 vahetavad gaasibussid välja kõik ettevõtte diiselbussid.

Kokku hangib TLT järgmise viie aasta jooksul 350 uut gaasibussi. Uute bussidega suureneb TLT kinnitusel sõitjate mugavus ja turvalisus ning silmas peetakse ka erivajadusega linnaelanike teenindamist. Kõigile bussidele paigaldatakse turvalisuse tagamiseks sise- ja väliskaamerad, sõitjate loendussüsteemid ja muud kaasaegsed infotehnoloogilised lahendused, teatas ettevõte.

Kuigi esitlusel Vabaduse väljakul näidati huvilistele punast värvi busse, siis liinile lähevad siiski tavapärastes TLT värvides ehk rohelised bussid, ütles ERR-ile TLT avalike suhete juht Kaarel Kutti.

TLT bussipargis on kokku 529 bussi, millega teenindatakse pealinnas 75 bussiliini. Koos trammi- ja trolliliinidega teenindab ettevõtte aastas rohkem kui 140 miljonit sõitjat.

Tipphetkel pealinna tänavatel sõitjaid teenindavate busside arv on aasta algusest detsembriks kasvanud 14 protsendi võrra 421 bussini.

Sotsid ja rohelised vilistasid Boroditši välja

Gaasibusside esitlusel Vabaduse väljakul olid kohal ka sotsiaaldemokraadid ja rohelised, kes vaatamata sellele, et tervitasid uute busside ostu, vilistasid TLT juhi välja, et juhtida tähelepanu "kriisile Tallinna ühistranspordis".

"Poliitiliselt sõltumatute ekspertide puudumine linnatranspordi aktsiaseltsis, täielikult ajale jalgu jäänud liinivõrk ja madalad palgad on viinud pealinna ühistranspordi kriisi. Juhtimaks tähelepanu sellele kõigele, vilistati linnatranspordi aktsiaseltsi juht tänasel üritusel välja," märkisid sotsid pressiteate vahendusel.

 

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: