Yle andmetel lõpeb Soome Uusimaa maakonna isolatsioon pühapäeval

Soome tervishoiuvõimud ei pea enam vajalikuks pealinna ümbritseva Uusimaa maakonna isolatsiooni jätkamist, kirjutab Soome rahvusringhääling Yle viitega valitsusallikale.

Sotsiaal- ja tervishoiuministeerium ja terviseamet põhjendavad Uusimaa isolatsioonist loobumist sellega, et koroonaviirusega nakatunute osakaal maakonnas ei erine enam mitmest ülejäänud Soome piirkonnast, märgitakse Yle uudises.

Yle andmetel käsitleb Soome valitsus Uusimaa liikumispiirangute pikendamata jätmist kolmapäeval. Praeguse seisuga on need jõus 19. aprillini ning võimaldavad üle maakonna piiri liikuda vaid pakilistes ametiasjus ning äärmiselt tõsistel isiklikel põhjustel.

Soome valitsuse otsusega eraldati Uusimaa maakond muust Soomest alates 27. märtsil. Tookord põhjendati otsust sellega, et maakonnas oli tuvastatud viirusekandjaid tunduvalt enam kui mujal Soomes.

Uusimaa maakond hõlmab muu hulgas Soome pealinna Helsingi, riigi suuruselt teise linna Espoo ning suuruselt neljanda linna Vantaa. Maakonna 26 omavalitsuses elab kokku 1,7 miljonit inimest.

Toimetaja: Rain Kooli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: