Riik ootab omavalitsustelt probleemsete noortega tegelemist

Suletud rulapark Tartus
Suletud rulapark Tartus Autor/allikas: Mana Kaasik

Eriolukorra ajal on suurenenud probleemid laste ja noortega ning kasvanud politsei koormus, mistõttu pöördus siseministeerium probleemsete noorte ohjeldamiseks kohalike omavalitsuste poole.

Alates eriolukorra kehtima hakkamisest on olnud oluliselt rohkem probleeme laste kadumisega. Kuna enim lapsi jookseb ära asenduskodudest, on väga oluline, et asenduskodudes töötakse välja süsteem, et lapsed püsiksid kodus, märgib ministeerium.

Ministeerium soovib, et kodust ära jooksmise korral võetakse enne politseisse pöördumist kasutusele meetmed laste asukoha kindlakstegemiseks ning nende tagasitoomiseks. Kõige enam on teatatud asenduskodust ära jooksnud 14-aastasest poisist, kelle kadumisest on teatud politseile eriolukorra perioodil 11 korda.

Väljakutsed, mis on seotud alaealistega, on nädalast nädalasse kasvanud. Kolme nädala lõikes on väljakutsete arv tõusnud 87-lt 206-ni. Enim on suurenenud 2+2 liikumispiirangu rikkumine ning joobes olek ja rahurikkumised.

Lapsed kogunevad avalikes kohtades, sealhulgas piirangutega mänguväljakutel. Siin on politsei hinnangul oma osa ka lapsevanematel, kes julgustavad lapsi õue minema, sest avalikus kommunikatsioonis on jäänud kõlama, et lapsed ei nakatu koroonaviirusesse.

Seetõttu soovib ministeerium, et kohalikul tasandil loodaks lastele võimalusi vaba aja sisustamiseks eriolukorra tingimustes arvestades lähenevat koolivaheaega ja soojenevaid ilmasid.

Samuti soovib ministeerium, et omavalitsused mõtleks läbi võimalused, kuhu paigutada nii lapsed, naised kui ka mehed, kellel on tuvastatud COVID-19 viirus, kuid mingil põhjusel ei saa või ei tohi koju minna ning neid ei ole tarvis paigutada haiglasse.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: