Nafta odavnemine langetab tootjahindu ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Naftapuurtorn Permis.
Naftapuurtorn Permis. Autor/allikas: SCANPIX/Reuters/Angus Mordant

Statistikaameti andmetel langes tööstustoodangu tootjahinnaindeks märtsis võrreldes veebruariga 0,9 ja võrreldes eelmise aasta märtsiga 3,5 protsenti. Kõige rohkem mõjutas nii tööstustoodangu tootjahinnaindeksit kui ka ekspordi- ja impordihinnaindeksit naftasaaduste hinnalangus maailmaturul.

Tootjahinnaindeksit mõjutas veebruariga võrreldes keskmisest enam hinnalangus kütteõlide tootmises, elektri- ja soojusenergiaga varustamises ning kemikaalide tootmises. Mõju avaldas ka hinnatõus mäetööstuses ja toiduainete tootmises, teatas statistikaamet.

Eelmise aasta märtsiga võrreldes mõjutas indeksit keskmisest enam hinnalangus elektri- ja soojusenergiaga varustamises, kütteõlide ja elektroonikaseadmete tootmises ning puidutöötlemises ja puittoodete tootmises. Samuti avaldas mõju hinnatõus metalltoodete tootmises ja mäetööstuses.

Ekspordihinnaindeks langes veebruariga võrreldes 4,6 protsenti. Kõige rohkem langes naftasaaduste, keemiatoodete ja elektrienergia hind ning tõusis turbatoodete ning mööbli hind. Võrreldes 2019. aasta märtsiga langes ekspordihinnaindeks 5,9 protsenti.

Impordihinnaindeks langes veebruariga võrreldes 3,7 protsenti. Keskmisest enam langes naftasaaduste, elektrienergia ning keemiatoodete hind, tõusis aga kummi- ja plasttoodete, nahktoodete ja jalatsite ning farmaatsiatoodete hind. Võrreldes 2019. aasta märtsiga langes impordihinnaindeks 3,6 protsenti.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: