Politsei- ja piirivalveameti struktuuri tekib eraldi piirivalve üksus ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Piirivalvur.
Piirivalvur. Autor/allikas: Politsei- ja piirivalveamet

Siseminister Mart Helme otsusega tekib politsei- ja piirivalveameti (PPA) koosseisu eraldi piirivalve üksus. Seni on piirivalve jaotatud nelja PPA prefektuuri vahel.

"Piirivalve üksust hakkab juhtima peadirektori asetäitja piirivalve alal," ütles PPA peadirektor Elmar Vaher. "Esialgsete plaanide järgi alustatakse piirivalve üksuse loomisega lähema kuu jooksul. Kõigepealt tuleb muuta siseministri määrusega kinnitatud politsei- ja piirivalveameti põhimäärust ning teenistuskohtade koosseisu."

"Täna täitub valitsusel aasta ja üks kokkulepitud eesmärk oli piirivalve tugevdamine. Ka praegune eriolukord näitab, et piirivalve peab olema eesliinil ja suutma olenemata kriisist täita kõiki oma ülesandeid," ütles siseminister Mart Helme (EKRE).

Piirivalve ülesanneteks jäävad piiride valvamine, kaitse ja kontroll, ebaseadusliku sisse- ja läbirände tõkestamine, päästetööd merel ja siseveekogudel, lennupäästeotsingud maismaal, merereostuse avastamine ja likvideerimine ning valdkonna arendamine.

"Eraldiseisva piirivalve loomisega tagame valmisoleku kriisideks ja valdkonna tervikliku juhtimise," ütles siseminister.

Helme sõnul hõlmab piirivalve tugevdamine lisaks iseseisva juhtimisstruktuuri loomisele ka politsei ja piirivalve kriisireservi ehk sisekaitsereservi loomist,  täiendavat varustust ja väljaõpet ning idapiiri väljaehitamist.

Eraldiseisva piirivalve loomise PPA koosseisu leppisid Keskerakond, EKRE ja Isamaa kokku aasta eest sõlmitud koalitsioonilepingus.

Seni oli piirivalve jaotatud nelja PPA prefektuuri vahel.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: