Siseministeerium tahab ajateenistusse lisada politseiliste ülesannete väljaõppe

Ajateenijad.
Ajateenijad. Autor/allikas: Karl Jakob Toplaan

Siseministeeriumi hinnangul võiks ajateenistuse ja reservteenistuse käigus anda ka sellise väljaõppe, mida saab hiljem vajadusel kasutada politseiliste ülesannete täitmiseks.

Riigikogu menetluses on hetkel riigikaitseseaduse eelnõu, mille raames muudetakse ka korrakaitseseadust, sealhulgas kaitseväe ja kaitseliidu kaasamise regulatsiooni. Eelnõu kohaselt võib riiklikku järelevalvesse kaasata kaitseväelast ja kaitseliidu liiget, kes on läbinud riiklikku järelevalvesse kaasamise väljaõppe. Väljaõpet korraldab eelnõu kohaselt vastav korrakaitseorgan.

Siseministeeriumi hinnangul on aga äärmiselt oluline, et vastav väljaõpe toimuks enne kaitseväe või kaitseliidu kaasamise otsust, kuivõrd arvestades võimalikku olukorda ja ajakriitilisust ei ole mõistlik ega otstarbekas viia läbi väljaõpet vahetult enne ülesande täitmisele asumist.

"See on väga oluline näiteks politseiliste ülesannete täitmiseks, mille raames on võimalik kohaldada ka riikliku järelevalve meetmeid ja vahetut sundi. Kaasataval kaitseväelasel ja kaitseliidu liikmel peavad vastavad teadmised ja oskused kaasamise ajaks juba olemas olema, et kaasamise eesmärk saaks täidetud. /.../ Teeme ettepaneku, et kaitseväe puhul saaks vastav korrakaitseorgan väljaõpet läbi viia kaitseväeteenistuse raames, st ajateenistuse ja reservteenistuse ajal," kirjutas siseministeeriumi kantsler Lauri Lugna kaitseministeeriumile saadetud ettepanekus.

Ühtlasi märgib ta, et siseministeerium on nõus, et väljaõppega kaasneva kulu hüvitab seejuures vastav korrakaitseorgan.

Toimetaja: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: