Soomes ületas narkouimas tabatud juhtide arv alkoholijoobes juhtide hulga

Soome politseinik tööl.
Soome politseinik tööl. Autor/allikas: SCANPIX / REUTERS / LEHTIKUVA

Soome politsei on selle aasta nelja kuuga tabanud roolist rohkem narkootikume tarvitanud juhte kui alkoholijoobes roolikeerajaid.

Üleriigiliselt oli 55 protsenti jaanuarist aprillini tabatud joobes juhtidest tarvitanud uimasteid. Helsingis oli selliste juhtide osakaal isegi 72 protsenti, teatas Soome ringhääling Yle Soome politsei andmetele viidates.

Politsel on olnud seoses koroonapandeemia tõttu kehtestatud eriolukorraga rohkem võimalusi liiklejaid kontrollida. Nii näiteks peatati kõik politseinike koolitused ning selle asemel saadeti korrakaitsjad tänavatele. Samuti on aidanud roolijoodikuid rohkem tabada see, et seoses piirangutega on vähenenud liikluskoormus teedel.

Yle kirjutab, et alates sajandivahetusest on joobes autojuhtimine vähenenud rohkem kui poole võrra. Samal ajal on pidevalt kasvanud narkootikumide tarvitamine. Kõige enam tarvitavad soomlased amfetamiini.

Tänavu on näiteks Helsingi piirkonnas kasvanud koroonapiirangutest hoolimata amfetamiini tarvitamine rekordtasemele, selgus terviseameti uuringust. Võrreldes eelmise poolaastaga on see suurenenud 15 protsenti, samas metamfetamiini, ecstasy ja kokaiini tarvitamine pole kasvanud.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: