Tallinnas läheb esmaspäeval liinile elektribuss

Elektribuss
Elektribuss Autor/allikas: ERR

Esmaspäeval alustab Tallinnas reisijateveoga elektribuss, mis jääb liinile kuni 15. juulini. Buss sõidab liinil Balti jaam-Mustamägi.

Tegemist on testperioodiga, mille jooksul Tallinna Linnatranspordi AS (TLT) hindab elektribussi toimimist, jälgib akude ja laadimise tsükleid. Esialgu sõidab elektribuss Balti jaama ja Mustamäe vahelisel marsruudil.

Tegemist on Solaris Bus & Coach S.A. elektribussiga Urbino 12, mis on 220 kW võimsusega ning saab sõita ühe laadimisega ligikaudu 150 km.

TLT eesmärk on loobuda fossiilkütustel sõitvatest bussidest, et seeläbi hoida linnaõhku puhtamana ja optimeerida sõidukite ülalpidamiskulusid. Praegu on võetud eesmärk viia kogu pealinna ühissõidukipark taastuvenergiapõhistele kütustele üle aastaks 2035.

Plaanide järgi kaovad aastaks 2025 Tallinna ühistranspordist diiselbussid, aastaks 2035 peaks kogu ühistransport olema elektriline, mis tähendab, et sõitma jäävad vaid trammid ja elektribussid.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: