Saaremaa turismiettevõtted valmistuvad keeruliseks suveks

Foto: ERR

Saaremaal on 350 majutusettevõtet ja 7000 voodikohta ning turistide vähesus võib seada löögi alla eelkõige väikeettevõtted. Maikuus vedas TS Laevad üle Suure väina 85 000 reisijat, mida on aastatagusega võrreldes ligi poole vähem.

Saarlased saavad tänavu suvel eeldatavasti loota valdavalt ainult siseturismile ja lähiaabritele. Seni on ainult üksikud Soome ja Läti numbrimärkidega autod Saaremaal liikvel, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Pigem üksikud. Ja ma arvan, et see saabki olema selle suve märk. Kui majutusasutuste käest küsida, kuidas suvi tundub, siis ennekõike on ära tühistatud kõik rühmareisid," rääkis turismispetsialist Kristina Mägi.

Ta ütles, et turistide vähesus annab löögi eelkõige väiksematele majutajatele.

Jurna turismitalu tähistab tänavu oma 25. tegutsemisaastat. See aasta võib jääda peremehele elu lõpuni meelde.

"See suvi oleks tulnud meie 25 aasta kõige parem suvi. Meile oleks tulnud 33 gruppi, kõik lepingutega kaetud, asi oli kindel. Ja veel veebruarikuus oli kindel. Ja nüüd on kõik kööga, nagu öeldakse. Midagi ei ole, täielik null. Kõik," rääkis jurna turismitalu peremees Mati Tarvis.

Saaremaal jäävad tänavu ära nii ooperipäevad kui ka merepäevad. Tõsi, mingi märk neist siiski maha jääb - mõlema toimuma pidanud ühituse puhul korraldatakse Kuressaare lossihoovis kontsert.

Jaanitulede korraldamist pole keelatud, aga neid võib teha kuni 100 inimesega ja ilma reklaamita.

Kuressaare kesklinnas saab tänavu kultuuri ja melu jällegi rohkem olema. Lausa igal päeval midagi ja eriprogrammid nädalavahetustel.

"Praegu me plaanime Kuressaare keskväljakul praktiliselt igal laupäeval kihelkondade tüüpi etteasteid, kus rahvamajad tulevad välja oma väikese programmiga," rääkis Saaremaa valla kultuuriosakonna juhataja Aarne Põlluäär.

Küll teeb aga valla kultuurijuhti pisut murelikuks praegustel andmetel juulis siiski toimuv ja praeguse seisuga ehk Saaremaa rahvarohkeimaks kultuuriürituseks kujunev I Land Soundi festival Orissaares, kuhu korraga saab tulla 1000 osalist.

"Mina ise natuke kahtlen, sest kui mõelda minevikule, siis seda otsust vastu võtta saab olema ääretult keeruline ja ääretult raske. Aga me peame ikkagi tuginema terviseameti ja valitsuse poolt välja antud reeglitele. Ja kuna seal on täna ikkagi 1000 inimest lubatud, siis meie ei saa sellele 1000 inimesele vastu," ütles Põlluäär.

Vahepeal koroonasaareks tituleeritud Saaremaal pole viimasel kahel nädalal terviseameti andmetel ühtki uut koroonaviirusesse nakatunut tuvastatud.

"Aga on näha, et kaugemale see info ei ole veel jõudnud. Pigem on praegu Läti-Leedu kõned ja e-mailid, mis küsivad, et nad tahaksid tulla, kuidas on ja kas praamid ikka sõidavad," rääkis Kristina Mägi.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: