Mais langes ööbimiste arv Eesti hotellides mullusega võrreldes 88 protsenti

Ibise hotelli tuba Tallinnas.
Ibise hotelli tuba Tallinnas. Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Statistikaameti andmetel ööbis Eesti majutusettevõtetes mais külastajaid 88 protsenti vähem kui aasta tagasi samal ajal.

Mais peatus Eesti hotellides 37 000 külastajat, kes veetsid seal 83 000 ööd, teatas statistikaamet teisipäeval.

Statistikaameti analüütiku Helga Laurmaa sõnul oli mais majutusettevõtetes turiste jätkuvalt väga vähe, eriti kasin oli piiride sulgemise tõttu välisturistide arv. "Välisturiste peatus majutusasutustes 5000 ehk kõigest 3 protsenti nende eelmise aasta mai koguarvust," täpsustas Laurmaa.

Eestis ööbisid 1900 Läti, 1000 Soome, 250 Venemaa ja 200 Ukraina elanikku. Välisturistidest ligi pooled olid puhkusereisil, 44 protsenti tööreisil ja 7 protsendil oli reisi eesmärgiks muu põhjus.

Eestis veetsid nad mais kokku 17 000 ööd, mida oli võrreldes aasta varasemaga 96 protsenti vähem. Kaks kolmandikku külastajatest eelistas ööbida Harju maakonnas, järgnesid Pärnu, Tartu ja Ida-Viru maakond.

Majutusettevõtete külastajatest 86 protsenti olid siseturistid. Neid peatus majutusasutustes 32 000 ja nad veetsid seal 66 000 ööd. Siseturiste oli eelmise aasta maiga võrreldes 71 protsenti vähem ja ööbimisi 63 protsenti vähem.

Külastajatest 58 protsenti märkis oma reisi eesmärgiks puhkusereisi ja 34 protsenti tööreisi. Ligi neljandik siseturistidest eelistas peatuda Harjumaal, järgnesid Tartu- ja Pärnumaa.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: