Saaremaad külastab eestlaste kõrval varasemast rohkem lätlasi ja leedukaid ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Reisipiirangud välisriikidesse on oluliselt kasvatanud siseturismi Eestis, näiteks reisis juulis Saaremaale parvlaevadega aastatagusega võrreldes pea sama palju inimesi. Lisaks eestlastele on Saaremaal tänavu rohkem liikvel ka lätlasi ja leedukaid.

Tänavu veeti juulis mandri ja Muhu vahel parvlaevadega üle mere enam kui 107 000 autot, aasta tagasi ainult 3000 võrra rohkem, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Iga nädalavahetusega järjest need numbrid tõusevad ja lähenevad eelmisele aastale. Eestlaste osa on väga suur. Ja päris palju on juurde tulnud lätlasi ja leedulasi, mida me varasematel aastatel nii palju pole täheldanud. Soomlasi on hakanud tulema ja tõesti, reisijate arv suureneb," rääkis Tallinna Sadama turundus- ja kommunikatsiooniosakonna juhataja Sirle Arro.

Turismiettevõtja Alver Sagur kinnitas, et siseturism tänavu tõesti toimib ja ka lähinaabreid on aktiivselt liikvel.

"See koroona on meil ju selline paha teema, aga ma ütleks, et tõi nüüd eestlase Saaremaale ja pani eestlase ka mööda Eestimaad liikuma. Ka eestlane nüüd näeb, kui ilus on tegelikult Eestimaa," ütles ta.

Tallinnast Saaremaale läinud turist Margo tõdes, et koroonaviirus segas puhkuseplaane nii palju, et ei saanud minna väljapoole Eestit puhkama.

"Tahtsime minna sel aastal Montenegrosse, aga ei saa. Seal on igal pool karantiin ja karantiin. Ja seepärast sõitsimegi siia. Me olema ka varem, umbes 15 aastat tagasi siin käinud ja nüüd otsustasime siia taas tulla," rääkis Leedust tulnud turist Saulius.

Väga suurt paanikakella ei löö kevadega võrreldes vähemalt praegu ka Saaremaa majutajad ja seega pole neil erilist põhjust ka soodushindadega kliente meelitada.

"Meil on olnud täituvus 100 protsenti väga mitmetel päevadel. Suvi üldiselt on täiesti võrreldav eelmiste aastatega, ei ole väga suurt vahet. Võib-olla peamise erinevusena saab välja tuua selle, et kui varem inimesed planeerisid oma puhkust ette üks-kaks kuud, siis sel aastal on inimesed spontaansemad ning üks-kaks nädalat maksimaalselt planeeritakse ette, tehakse broneering ning tullakse," selgitas GOSPA müügijuht Liisi Kuusk.

"Sellel nädalal me oleme siin, aga järgmisel nädalal puhkame Riia ümbruses kämpingutes. Välismaale me sellel aastal ei plaani sõita," ütles Lätist Saaremaale sõitnud turist Roman.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: