Heakorranõuetest loobumine on toonud juurde üheksa uut avalikku supluskohta ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Rene Suurkaev / ERR

Avalikus rannas ei pea enam olema prügikasti, tualettruume või riietuskabiine ning sellepärast on randu Eestis sel suvehooajal registeeritud rohkem. Avalikud supelrannad võimaldavad terviseametil käia vee kvaliteeti kontrollimas.

Eestis on praeguseks registreeritud üheksa uut avalikku supluskohta. Nende seas ei ole rahva seas populaarne Russalka rannaala, vahendas "Aktuaalne kaamera". Tallinna abilinnapea Andrei Novikov on skeptiline, et sinna võiks tekkida ametlik supelrand.

"Eeskätt sellepärast, et siin on kõrval sadamaala ja vee kvaliteet on siin väga tugevalt kõikuv ja ma ei ole kindel, et see vastaks iga kord nendele nõuetele, mis üldiselt rannas peaks olema tagatud. /.../ Oma jagu on siin kindlasti ka küsimusi sellest, kas veekollektorid, mis siia lähevad, on üldse võimelised tagama sellise kvaliteediga vee, et tulevikus oleks siin võimalus püsitada sinilipp," selgitas Novikov.

Sooja suvega edukaks kujunenud rannahooajal ei tohi ära unustada ka rannas kehtivaid ohutusreegleid. G4S-i kommunikatsioonijuhi Reimo Raja sõnul on endiselt rannas käimise A ja O nii päikesekreem kui ka joogivesi.

"Kindlasti jätke koju alkohol sellise kuuma ilmaga, sest alkoholist ei ole kasu. /.../ Purjus inimesed kipuvad ennast pidama väga headeks ujujateks, aga tõde on see, et nad on tegelikult kõige halvemad ujujad üldse," rääkis Raja.

Koeraomanikel soovitas Raja eeskätt küsida vetelpäästjalt, kus on õigeim koht koeraga rannas olemiseks.

Rannas tasub veel silma peal hoida nii eakamatel kui ka pisematel pereliikmetel.

"Me kahjuks igal suvel puutume mõnes rannas kokku selliste olukordadega, kus eakas inimene läheb vette, teda tabab ootamatult terviserike ja siis on see oht, et ta võib ka põlvesügavuses vees sattuda uppumisohtu. /.../ Mis puudutab pisemaid pereliikmeid, siis meil on sellel rannahooajal olnud juba üsna mitu juhtumit, kus vetelpäästjad on pidanud sügavast veest ära tooma väikeseid lapsi," tõdes Raja.

Rannavalve soovitab väikeseid lapsi täispuhutava mänguasjaga vette lasta nii, et laps jääb vanema ja rannajoone vahele. Sellest reeglist kinni pidades saab laps turvaliselt vees mängida.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: