Päästjatele tõi jaanilaupäeval enim tööd inimeste mure naabrite lõkke pärast

{{1593006720000 | amCalendar}}
Foto: Aurelia Minev/ERR

Päästeametile oli jaanilaupäev ja jaaniöö eelmistest aastatest töisem, enim väljakutseid oli seotud inimeste murega naabrite lõkke pärast.

Päästeameti vastutav korrapidaja Erkki Põld rääkis ERR-ile, et viimase ööpäevaga oli päästeametile väljakutseid umbes 50 protsenti rohkem kui eelmistel aastatel.

"Raskete tagajärgedega sündmusi oli aga vähem, kuna valdav osa sündmustest olid seotud ikkagi inimeste murega naabrite lõkke pärast. Kuid kutseid oli ka järelevalveta jäetud lõketele," lisas ta.

Põllu sõnul näitab statistika, et inimesed on muutunud tähelepanelikumaks ning helistavad julgemalt, kui näevad, et naabrid teevad suuremat lõket.

Samas oli ka hooletuid lõkketegemisi. "Oli ka selliseid sündmusi, mida tasub ka mainida, et näiteks teisipäeval Muhu vallas põletati lõkkes vana maja lammutamisest tekkinud materjali. Lõke oli väga suur, sellest lõkkest tuli levis edasi heinamaale ja oli ka oht metsatulekahju tekkeks."

Jaanipäeval uppus inimene

Soojade ilmadega on paraku ka rohkem juhtumeid, kus inimesed lähevad purjus olles ujuma ning see lõpeb traagiliselt.

Põllu sõnul ei saanud päästeamet jaanilaupäeval ühtki veepäästega seotud väljakutset. Jaanipäeval aga uppus Ida-Virumaal purjus mees.

"Keskpäeval umbes 14 paiku sai häirekeskus teada, et alkoholi tarbinud mees läks ujuma Ida-Virumaal Uljaste järve ja vajus vee alla. Päästjad reageerisid kiiresti sündmuskohale, leidsid mehe üles, viisid ta kaldale ja alustasid elustamisega, kuid kahjuks see tulemust ei andnud," selgitas Põld.

"Siinkohal soovin kõikidele inimestele südamele panna, et palun ärge minge ujuma, kui te olete tarbinud alkoholi. Samuti, kui te olete seltskonnaga vee ääres, ärge laske oma sõpru, tuttavaid vette, kui nad on tarbinud alkoholi. See võib tõesti lõppeda surmaga. Sel aastal on Eestis uppunud juba 31 inimest. Sageli on põhjuseks just alkohol. Palun jätke meelde, et alkohol ja ujumine ei käi kokku," lisas päästja.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: