Päästeamet kontrollib populaarseid lõkkekohti

Foto: ERR

Päästeamet paneb inimestele südamele, et jaanilõket tehes oleks tagatud kõik ohutusnõuded ning, et lõket ei jäetaks üksi põlema. Päästjad teevad ka lõkkepatrulle populaarsetes lõkketegemise paikades.

"Aktuaalne kaamera" käis lõkkeid kontrollimas koos Tallinna kesklinna päästekomandoga. Kuigi võiks arvata, et kauni ilmaga linna keegi jaanipühi tähistama ei jää, leidsid päästjad üsna pea Lasnamäel asuva tühja maa, kus lõkketegijaid leidus palju.

Päästeamet käis ükshaaval seltskondadega rääkimas ja esialgu tundus küll, et ohutusnõuetega ollakse kursis.

Päästeamet kontrollib eelkõige avalikke kohti, kus lõket võib teha, kuid ohutult. Esiteks ei tohi olla tegemist suure lõkkega.

"Mõnikord inimesed panevad oma prahi põlema seal. Mida iganes - puud ja võsa, vanad autokummid. Päris palju suitsu, aga see ei ole lõke, see on tulekahju," selgitas kesklinna päästekomando meeskonnavanem Stanislav Sahharov.

Lõkkeplatsil peab kaasas olema ämber vee või liivaga või tulekustuti.

"Teine asi on ka kõva tuul - kui on kõva tuul, ei tohi lõket teha üldse, kui on 15 meetrit sekundis, siis sädemed lendavad igale poole. Ja alati seisab keegi lõkke juures, lõpuni. Kui inimesed lõpetavad oma peod, siis kustutage ära veega või liivaga," rääkis Sahharov.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: