Suurbritannia kehtestas inimõiguste rikkujatele sanktsioonid

Foto: SCANPIX/REUTERS/Hannah McKay

Suurbritannia kehtestas inimõiguste tõsise rikkumise eest sanktsioonid 49 inimese ja organisatsiooni vastu.

Välisminister Dominic Raabi sõnul keelatakse sanktsioonide nimekirja sattunutele riiki sisenemine ja Briti pankade kasutamine, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Londoni pani inimõiguste rikkujate nimekirja 25 venelast, nende seas Alexander Bastrõkini, kes riigi uurimiskomitee juhina allub otse president Vladimir Putinile.

Pärast Euroopa Liidust lahkumist on see esimene kord, kui London saab kehtestada varade külmutamise ja viisakeelu iseseisvalt.

"Esimesena nimekirjas on inimesed, kes osalesid Sergei Magnitski piinamises ja mõrvas. Juristi, kes avalikustas suurima maksupettuse Venemaa ajaloos. Nimekirjas on ka need, kes on vastutavad kirjaniku Jamal Khashoggi julmas mõrvas. Nende hulgas on ka need, kes süstemaatiliselt ja brutaalselt vägivallatsesid rohingjade kallal Myanmaris. Lisaks on veel kaks organisatsiooni, kes vastutavad orjastamise, piinamise ja mõrvamise eest Põhja-Korea laagrites, kus on hinnanguliselt sajad tuhanded vangid kadunud viimase 50 aasta jooksul," selgitas Raab.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: