Lõuna-Eesti omavalitsused ootavad ralli etapist suurt turgutust majandusele

Lõuna-Eesti omavalitsused ootavad, et WRC etapp toob piirkonna majandusele palju tulu. Praeguseks on juba paljud majutusasutused septembri esimeseks nädalaks täis broneeritud.

Lõuna-Eestis toimuva WRC etapi võistluskeskuseks saab Tartu, mis võõrustab masinaparki ning ava- ja lõputseremooniaid, mis toimuvad Eesti Rahva Muuseumis Raadil. Võistlusetapid sõidetakse suure tõenäosusega Kanepi, Kambja ja Otepää valla teedel, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Uudis, et septembris hakatakse nendel teedel WRC etappi sõitma, ei rõõmusta ainult rallisõpru. Kohalikud ootavad sellest tulu majandusele.

"Ei pea olema rallifänn, et saada aru, et nii suur võistlus on piirkonnale ikkagi väga kasulik. Otsene kasu, mida võiks siit saada piirkonna väiketootjad, ettevõttjad või muidu ärksad inimesed, olgu see siis oma toodete müügist, majutusest ja kõik muu selline kasu. Pluss see, kui me oleme nii suures telepildis nagu WRC etapp võimaldab, siis hilisemat kasu läbi turismi, mille iganes saab meie, mitte ainult Kanepi vald või mingi väga väike Maaritsa küla, vaid ikkagi terve Eesti," rääkis Kanepi vallavanem Piret Rammul.

Praeguseks on juba ralli korraldajad piirkonna suurimad majutusettevõtted ära broneerinud. Tavaklientidel on voodikohtadele parem löögile saada keskustest kaugemal asuvates majutusasutustes.

Tehvandi Spordikeskuse juhatuse liikme Jaak Mae sõnul pole tavaliselt septembris majutusele nii suurt tungi kui praegu.

"Tänase päeva seisuga Käärikul mõni üksik vaba koht veel on, aga korraldajad on eelbroneeringu teinud siia, Tehvandi hotelli nii palju kui vabu kohti veel saadaval oli. Käärikul mõned vabad kohad on ja Elvas on meil suhteliselt väike majutus, et ma arvan, et meie kolm keskust saavad olema ilusasti täis," rääkis Tehvandi Spordikeskuse juhatuse liige Jaak Mae.

Ta lisas, et ralliga kaasnev kasum aitab kohalikel ettevõtjatel paremini viirusekriisist taastuda. Koroonaohu tõttu on küll pealtvaatajate arv piiratud.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: