Pompeo sõnul kaalub USA TikToki ja teiste Hiina rakenduste keelamist

Ameerika Ühendriigid kaaluvad TikToki ja teste sarnaste Hiina päritolu sotsiaalmeedia rakenduste keelamist, kartuses, et need jagavad oma valduses olevat infot kommunistliku Hiina valitsusega.

"Ma ei taha ennetada presidenti, kuid see on kindlasti midagi sellist, mida me kaalume," ütles Pompeo telekanalile Fox News.

USA seadusandjad on tõstatanud riikliku julgeoleku küsimuse seoses sellega, kuidas TikTok oma kasutajate andmeid käitleb, viidates Hiina seadustele, mis nõuavad sealsetelt ettevõtetelt "Hiina Kommunistliku Partei kontrolli all oleva luure toetamist ja sellega koostöö tegemist".

Pompeo sõnul peaksid ameeriklased olema ettevaatlikud Hiina ettevõtte ByteDance loodud lühivideote jagamise rakenduse kasutamisel. Küsimusele, kas ta soovitaks inimestel TikTok oma nutitelefoni laadida, vastas Pompeo: "Ainult siis, kui soovid oma privaatinfo jõudmist Hiina kompartei valdusesse."

TikTok teatas oma kommentaaris Reutersile, et ei ole kunagi oma kasutajate infot Hiina valitsusega jaganud.

Rakenduse, mida Hiinas kasutada ei saa, omanikfirma taotleb globaalset haaret, püüdes distantseeruda oma Hiina juurtest, märgib Reuters.

Pompeo kommentaarid tulevad ajal, kui USA ja Hiina suhted on juba niigi pingestunud koroonaviiruse, Hongkongi survestamise ja kahe maa kaubandusvaidluste tõttu.

TikTok koos veel 58 Hiinas loodu rakendusega keelati hiljuti Indias, kui kahe maa piirivaidlused olid teravnenud.

TikTok teatas esmaspäeva õhtul, et lahkub lähipäevil Hongkongi turult, pärast seda, kui Hiina oli seal kehtestanud uue karmi julgeolekuseaduse.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: Reuters

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: