Piirikokkupõrkes hukkusid Aserbaidžaani kindralmajor ja polkovnik

Foto: SCANPIX / REUTERS

Aserbaidžaani asekaitseminister Karim Valiyev teatas teisipäeval, et Armeenia piiril hukkus tulevahetuses kaks kõrget Aserbaidžaani sõjaväelast.

"Kahjuks pean teatama, et lahingus hukkusid kindralmajor Polad Həşimov ja polkovnik  Ilqar Mirzayev," ütles Valiyev teisipäeval teabetunnis, lisades, et lahing käib edasi.

Aseministri väitel on Aserbaidžaan 12. juulist tapnud kuni sadakond Armenia sõjaväelast, hävitanud selle sõjatehnikat ja komandopunkti. Interfaxil selle väite kohta kinnitus puudub.

Aserbaidžaani kaitseministeeriumi teatel sai teisipäeval lahingus surma seitse aserit. 

"Lisaks kindralmajor Hasimovile ja polkovnik Mirzayevile hukkus veel viis inimest, nende seas kaks ohvitseri," öeldi Interfaxile ministeeriumist. Varem oli juttu neljast hukkunust.

Aserbaidžaani teatel ründasid Armeenia sõjaväelased pühapäeval riigi põhjaosas Tavuši piirkonnas kahe riigi piiriala, kasutades suurtükke ja tappes kaks Aserbaidžaani sõdurit.

Armeenia süüdistas omakorda Bakuud suurtükkide kasutamises rünnakus, mille eesmärk oli hõivata Armeenia positsioone.

Armeenia süüdistas 14. juunil Bakuud Armeenia kirdeosas asuva Berdi linna tulistamises droonidelt. Välisministeerium ähvardas tsiviilelanikkonna vastase operatsiooni eest vastulöögi anda.

Armeenia ja Aserbaidžaan on aastakümneid olnud vaenujalal Mägi-Karabahhi pärast.

Pühapäevased relvakokkupõrked aga leidsid aset Mägi-Karabahhist kaugel, otse kahe riigi piiril.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: