Aserbaidžaan ja Armeenia süüdistavad teineteist palgasõdurite kasutamises

Armeenia vabatahtlikud Jerevanis.
Armeenia vabatahtlikud Jerevanis. Autor/allikas: SCANPIX / EPA

Mägi-Karabahhis sõjategevust alustanud Aserbaidžaani ja Armeenia juhtkond süüdistavad teineteist välismaiste palgasõdurite kasutamises.

"Luureandmete kohaselt on hävitatud vaenlaste seas suur hulk etnilisi armeenlasi Süüriast ja mujalt Lähis-Idast. Nad ei ole Armeeniasse ametlikult registreeritud, seetõttu saab Armeenia osavalt varjata oma kaotusi lahingutes Aserbaidžaaniga," ütles Aseri kaitseministeeriumi esindaja.

Armeenia teatel osaleb aga Aserbaidžaani poolel lahingutes umbes 4000 Süüria põhjaosast pärit võitlejat, kelle on sinna toimetanud Türgi relvajõud.

"Sõjaväeluure on korduvalt teatanud, et nad tuuakse tšarterlendudega Nahhitševani lennujaama Aserbaidžaanis. Umbes 4000 võitlejat Türgi okupeeritud aladelt Põhja-Süürias," rääkis Armeenia suursaadik Venemaal Vardan Toganjan raadiojaamale Ehho Moskvõ.

Vene välisministeerium keeldus kommenteerimast teateid Süüria palgasõdurite osalemisest Karabahhi konfliktis.

Pühapäeva hommikul puhkes armeenlastega asustatud, kuid Aserbaidžaani koosseisu kuuluva Mägi-Karabahhi eraldusjoonel Aseri ja Armeenia üksuste vahel lahingutegevus, mille mõlema poole väitel on hukkunud kümneid inimesi ning purustatud hulk sõjatehnikat.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: Interfax

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: