Portlandis tapeti Trumpi pooldajate ja vastaste kokkupõrkes inimene

Ameerika Ühendriikides Portlandis, kus kestavad juba mitu kuud kohati vägivaldseks muutuvad meelavaldused, sai laupäeva õhtul president Donald Trumpi pooldajate ja vastaste kokkupõrke ajal toimunud tulistamises üks inimene surma.

Politsei teatel toimus nii tapmine kui ka meelavaldajate-vaheline vägivald kesklinnas, kuid võimud ei öelnud otsesõnu, et need olid omavahel seotud. "Politsei vastas väljakutsele, leidis ohvri, kellel oli rinnas kuulihaav. Kohaletulnud meedikud fikseerisid ohvri surma," öeldi politsei pressiteates.

Portlandi politsei pressiesindaja teatel võis õhtul kuulda tulistamist piirkonnas, mis jääb Southeast 3. avenüü ja Southwest Alderi tänava kanti. Reutersi küsimusele, kas tulistamised olid seotud rivaalitsevate protestijatega samas piirkonnas, vastas politsei pressiesindaja, et selliseid järeldusi on veel liialt vara teha.

Ajalehe The New York Times (NYT) ning kohalike Oregoni osariigi lehtede andmeil sõitis suur grupp president Donald Trumpi toetajaid kolonnis läbi Portlandi kesklinna ning samas toimus ka Trumpi pooldajate kogunemine, kuhu saabusid inimesed sadade kastiautode ja maasturitega.

NYT tsiteeris pealtnägijat, kelle sõnul sattus väike grupp meeleavaldajaid sõnelusse autos viibinutega ning keegi avas tule.

Tulistamises hukkunud mees kandis mütsi, mille oli kiri Patriot Prayer, mis tähistab Portlandi paremäärmuslikku grupeeringut, mis on ka varem teist meelt protestijatega kokkupõrgetesse sattunud, edastas NYT.

Portlandi politsei oli varem teatanud, et läbi kesklinna sõidab poliitiline karavan ning demonstrantide ja vastudemonstrantide vahel on olnud mõned intsidendid. Selle käigus oli politsei mõned inimesed kinni pidanud.

The New York Timesi teatel toimusid Portlandi tänavatel Trumpi pooldajate ja vastudemonstrantide vahel kokkupõrked, milles autokastides viibivad inimesed lasid paint-balli relvadest vastudemondstrante, viimased loopisid neid vastu erinevate esemetega.

NYT andmeil saabus Trumpi toetajate kolonn Portlandi lähedalasuvast Clackamase linnast, kus samuti nende ja vastaste vahel kokkupõrked puhkesid.

Üle kogu USA on pärast mustanahalise George Floydi tapmist politseinike poolt Minneapolises mai lõpus lahvatanud rassismi- ja politseivägivalla vastased meeleavaldused, mis aeg-ajalt muutuvad vägivaldseks ja paisuvad rüüstamiseks. Portlandi kesklinnas on sellised protestid ja vastumeeleavaldused kestnud sellest ajast saadik peaaegu iga öö.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: