Tallinnas kerkib Pärnu maantee viadukti juurde 13 korrusega kõrghoone

Neljapäeval alustati Tallinnas Pärnu maantee viadukti juures 13-korruselise kõrghoone ehitamisega. Maja, mida arendaja nimetab rohelise mõtteviisi kõrghooneks, valmib 2022. aasta varakevadel.

Büroo113 nime kandva hoone arendaja Hepsori juhatuse liikme Henri Laksi sõnul on projekt täielikult rahastatud ning hoone ehitatakse valmis ilma pankade abita. "Mis on märk investorite kindlast usust keskkonnasõbralike toodete tulevikku," ütles Laks.

Hepsori kinnitusel on tegu esimese kõrghoonega Tallinnas, mida jahedal ajal köetakse ja suvisel ajal jahutatakse säästlikult maaküttega. Temperatuuri reguleerimine hoones käib automaatselt läbi maja termoaktiivse konstruktsiooni. Hoones kogutakse kokku vihmavesi, mis filtreeritakse ja kasutatakse tualettides ja taimede kastmisel. Katusel olevad päikesepaneelid aitavad katta üldelektrikulusid.

Hoones on kinnine parkimisruum jalgratastele ning ratturitele mõeldud riietus- ja duširuumid. Hoones saab olema ka neljakorruseline parkimismaja ning kohad elektriautode laadimiseks.

Aadressil Pärnu mnt 113 kerkiva büroohoone 13 korrusel saab olema kokku 3900 ruutmeetrit üüritavat pinda ning lisaks büroodele ka äripinnad ja restoran.

Ülejärgmise aasta kevadel valmiva Büroo113 hoone on projekteerinud arhitektuuribüroo Pluss, hoonet ehitab Mitt&Perlebach ja üürib 1Partner Seven.

Hepsori esimene keskkonnasõbralik büroohoone valmis aadressil Sõpruse pst 157 ligi viis aastat tagasi ning Eesti suurim A-energiaklassiga rohebüroo aadressil Järvevana tee 7b 2019. aasta alguses. Paralleelselt Pärnu maantee kõrghoonele kavandab Hepsor uut Grüne rohebürood ka Haabersti ja Mustamäe piirile.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: