Ööpäevaga lisandus 364 positiivset koroonatesti, suri üks inimene

{{1605862080000 | amCalendar}}
Kanna maski teadaanne liiklustablool
Kanna maski teadaanne liiklustablool Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Terviseameti andmetel lisandus möödunud ööpäevaga 364 koroonapositiivset, suri üks inimene. Eesti nakatumisnäitaja kerkis 253,5-le.

Möödunud ööpäevaga tehti 6856 koroonatesti, millest positiivse tulemuse andsid 364 ehk positiivsete testide osakaal oli seega 5,3 protsenti.

Kõige rohkem ehk 199 positiivset testitulemust lisandus Harjumaale, Ida-Virumaale lisandus 75, Tartumaale 28, Lääne-Virumaale 12 ja Pärnumaale 11 positiivset testi. Põlvamaale tuli juurde kuus, Viljandimaale viis, Järvamaale neli ning Valga-, Võru- ja Raplamaale kõigisse kolm positiivset testi. Läänemaale lisandus kaks ja Saaremaale üks positiivne koroonaviiruse testitulemus. Üheksa inimese puhul puudus rahvastikuregistris elukoht.

Ööpäeva jooksul suri üks inimene. Kokku on Eestis koroonaviirus nõudnud 87 inimese elu.

Haiglaravil on 119 patsienti, kellest kümme on juhitaval hingamisel.

Põhja regioonis on jälgimisel üle 14 400 inimese

Harjumaale laekunud 199 positiivsest tulemusest 155 tuli Tallinna. Harju-, Järva- ja Raplamaale lisandunud kuue juhtumi nakatumise päritolu on varasem kontakt haigega, üheteistkümne nakatumise nakkusallikas on teadmata ning ülejäänud juhtumite nakatumise päritolu täpsustamisel.

17.-19. novembri põhja regionaalosakonna koroonaviiruse nakkusjuhtudest 164 juhul sai inimene viiruse läbi lähikontakti varasema haigestunuga, 77 juhul on nakkusallikas teadmata. Kolmel juhul on nakkus sisse toodud – kahel juhul Venemaalt ning ühel juhul Taanist. Ülejäänud juhtumid on täpsustamisel. 

Põhja regionaalosakonna jälgimisel on üle 14 400 inimese, kellest 1820 on haigestunud. Kokku saab põhja regionaalosakonna tööpiirkonnas eristada 26 kollet. Koolikoldeid on kokku viis, lasteaiakoldeid on üks kokku, töökohakoldeid on kokku kuus, ürituste koldeid on kokku kaks ja tutvusringkonna koldeid on kokku kaheksa. Lisanduvad veel kaks hooldekeskuse kollet, haiglakolle ning Tallinna vangla kolle.

Ida regiooni lisandus 19 nakatumist kaitseväes

Ida- ja Lääne-Virumaale ööpäevaga lisandunud nakkusjuhtudest 20 juhul sai inimene viiruse pereringist, 19 juhul nakatuti kaitseväes ja 16 juhul tervishoiuasutusest. 17 juhul saadi nakkus töökohalt, kaheksal juhul erihoolekandeasutusest ja kuuel juhul vanglast. Kolmel juhul nakatuti koolis ning kolmel juhul tuttavate kaudu. Huvitegevuse käigus nakatuti samuti kolmel korral ning ülejäänud nakatumiste asjaolud on välja selgitamisel.

Neljapäeval Ida-Virumaale lisandunud kolmel juhul nakatuti pereringis ja viiel korral nakatuti töökohas. Neljal juhul nakatuti koolis, ühel juhul huvitegevuse käigus ning ülejäänud nakatumise asjaolud on välja selgitamisel.

Ida regiooni tööpiirkonnas on 14 aktiivset kollet. Kokku on koolikoldeid neli: Sillamäel kaks, Kohtla-Järvel üks ja Jõhvis üks. Kaks lasteaiakollet: üks Narvas ja teine Kohtla-Järvel. Töökohakoldeid on kokku neli: üks Narva-Jõesuus, üks Sillamäel, üks Jõhvis ja üks Tapal. Kohtla-Järve tervishoiuasutuses on 40 inimesega kolle. Viru Vangla koldes on 250 inimest, Narva jäähoki koldes on 71 inimest.

Ida regionaalosakonna jälgimisel on üle 4900 inimese, kellest nakatunud on 819.

Lõuna regioonis on jälgimisel seitse aktiivset kollet

Tartumaale lisandunud kümme nakatunut sai viiruse perekonnasiseselt, seitsme nakatunu nakkusallikas on teadmata, neljal juhul nakatuti õppeasutuses, kolm nakatunut sai nakkuse töökohast ja kolm nakatunut sai nakkuse tutvusringkonnast, üks nakatunu sai nakkuse sõpruskonnast.

Viljandimaale lisandunud üks nakatunu sai viiruse perekonnasiseselt, kaks nakatunut sai viiruse tutvusringkonnast ning ülejäänud nakatumiste asjaolud on täpsustamisel. Põlvamaale lisandunud kaks nakatunut sai viiruse töökohast, ülejäänud nakatunute asjaolud on välja selgitamisel. Valgamaale lisandunud üks juhtum on sisse toodud välismaalt, ülejäänud on teadmata nakkusallikaga. Võrumaale lisandunud nakatunu sai viiruse sõpruskonnast.

Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on üle 3200 inimese, kellest 317 on haigestunud (haigestunute number sisaldab ka põhja regionaalosakonna jälgitavaid). Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on seitse aktiivset kollet, üks on 38 inimesega hooldekodu kolle. Töökohakoldes on 11 inimest, hobikoldes on 16 inimest, õppeasutuse koldes seitse inimest, teises õppeasutuse koldes on viis inimest, kolmandas õppeasutuse koldes on samuti viis inimest. Meelelahutusettevõtte koldes on 14 inimest.

Ka lääne regiooni lisandus nakatumine kaitseväes

Pärnumaale lisandunud üks juhtum on sisse toodud välismaalt, ühel juhul nakatuti kaitseväes, kolme nakatunu nakkusallikas on teadmata. Pärnumaale lisandunud kuue nakatunu, ühe Saaremaale lisandunud nakatunu ning mõlemale Läänemaale lisandunud nakatumiste asjaolud on välja selgitamisel.

Lääne regionaalosakonna jälgimisel on üle 1000 inimese, kellest 157 on haigestunud. Lääne regionaalosakonna jälgimisel on kaks kollet Hiiumaal, kus pereürituse koldes on 12 inimest ja perekoldes kuus. Pärnumaal on jälgimisel üks 11 nakatunuga kooli kolle ja hooldekodu kolle, kus on 16 nakatunut. Läänemaale lisandus ettevõtte kolle, kus on kuus nakatunut.

Eesti viimase kahe nädala nakatumisnäitaja 100 000 elaniku kohta kerkis 253,5-le.

20. novembri seisuga on tervenenud 5296 inimest. Neist 3968 inimese ehk 74,9 protsendi haigusjuhtum on lõpetatud, 1328 inimese ehk 25,1 protsendi puhul on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

Toimetaja: Grete-Liina Roosve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: