Keskerakond kärbib oma eelarvet poole miljoni võrra

Jüri Ratas.
Jüri Ratas. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Keskerakond kärbib uute korruptsioonikahtlustuste valguses oma eelarvet ligi poole miljoni võrra, ütles erakonna esimees, lahkuv peaminister Jüri Ratas pühapäeval.

"Pidin esitama juhatusele eelarve eelnõu, milles on õiged ja tulevikku vaatavad kärped - ligi poole miljoni euro ulatuses kokkuhoidu," ütles Ratas, kelle sõnul on numbrid, mis kajastavad erakonna majanduslikku seisu, mõtlemapanevad.

"Meil tuleb mitmeid kulusid üle vaadata ja piirata ning teha ka raskeid personaliotsuseid," rääkis Ratas pühapäeval Keskerakonna volikogu istungil peetud kõnes. "Aitäh referendid, aitäh koordinaatorid, aitäh büroo töötajad!" lisas ta samas. "Need olid suure mõjuga otsused, kuid meil ei jäänud midagi muud üle," tõdes Keskerakonna esimees.

Ratas rõhutas ka vajadust kõrvaldada Keskerakonna kohalt korruptsiooni vari.

"Keskerakond ja korruptsioon ei tohi mahtuda ühte lausesse, ega isegi mõttesse ei avalikkuses ega ühegi erakonna liikme jaoks," rääkis ta. "Peame selle maha jätma, et keskenduda meie ülesannetele. Vastasel juhul muutuvad kõik meie ideed ja plaanid mõttetuks," jätkas Keskerakonna juht.

Ratas rääkis ka valmistumisest sügisel peetavateks kohalike omavalitsuste valimisteks, milles erakond kavatseb oma kandidaadid välja panna kõigis 79 omavalitsuses. Tallinnas minnakse valimistele linnapea Mihhail Kõlvarti juhtimisel, lisas Ratas.

2023. aasta riigikogu valimisi puudutades ütles Ratas, et tahaks seal saavutada Keskerakonna kõigi aegade parima tulemuse.

Ratas tänas Repsi

Ratas tänas oma kõnes ka Keskerakonna poolt uue koalitsiooni moodustamise kõnelusi juhtinud erakonna aseesimeest Mailis Repsi. "Mailis Reps tõi meid välja äärmiselt raskest olukorrast, mis oleks võinud jätta meid aastateks opositsiooni. Nüüd saame oma poliitikat jätkata ja minna valimistele koalitsioonist," rõhutas Ratas.

Lisaks loetles Ratas oma kõnes üles tema kahe valitsuse saavutused ning tänas erakonda, ametnikke ja kogu Eesti rahvast.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: