Lõuna-Koreas sai esimese päevaga vaktsiini pea 18 500 inimest

Lõuna-Korea alustas koroonaviiruse vastu vaktsineerimisega
Lõuna-Korea alustas koroonaviiruse vastu vaktsineerimisega Autor/allikas: SCANPIX/Xinhua via ZUMA Press

Reedel alustati Lõuna-Koreas koroonaviiruse vastu vaktsineerimisega, ametivõimude teatel sai esimese päevaga süsti 18 489 inimest.

Reede jooksul sai süsti 18 489 inimest, kelleks olid tervishoiu- ja hooldekodude töötajad ning riskirühmadesse kuuluvad inimesed, vahendab Reuters. Esimesed kaitsesüstid tehti AstraZeneca vaktsiiniga.

Laupäevast hakatakse süstima ka Pfizer/BioNTechi vaktsiine. Riik plaanib septembriks kaitsepookida 32 kuni 36 miljonit inimeset, mis on suurusjärgus 60-70 protsenti riigi elanikkonnast.

Näiteks on esmaseid AstraZeneca vaktsiine plaanis välja jagada 289 000 inimesele ning Pfizeri/BioNTechi tehastes toodetud süsti saab ligi 55 000 inimest. Muu hulgas on riik sõlminud lepingud ka Moderna, COVAX-i, Novavaxi ning Johnson & Johnsoniga.

Lõuna-Koreas on kokku registreeritud 89 321 nakkusjuhtu ning viirusega on surnud 1595 inimest.

Reedel teatati 451 uuest koroonajuhtumist ning riigis kehtivad praegu ka koroonapiirangud, mis näiteks ei luba omavahel lähedalt kokku saada rohkem kui neljal inimesel.

Toimetaja: Grete-Liina Roosve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: