Türgi korraldas esimese õhulöögi Süüria kurdide alal 17 kuu jooksul

Venemaa väed Süürias Ain Issa lähedal.
Venemaa väed Süürias Ain Issa lähedal. Autor/allikas: SCANPIX / AFP

Türgi sõjalennuk pommitas laupäeval Põhja-Süürias kurdivõitlejate kontrolli all olevat ala, tegemist on Ankara esimese õhurünnakuga riigis 17 kuu jooksul.

"Türgi sõjalennuk võttis sihtmärgiks Süüria Demokraatlike Jõudude (SDF) sõjalised positsioonid Saida külas Ain Issa lähistel," teatas Süüria Inimõiguste Vaatlusorganisatsioon. 

Tegemist on esimese õhurünnakuga alates operatsioonist Rahukevad, mis korraldati 2019. aasta lõpus.

Selle operatsiooni peatasid kaks lepet, mille Ankara sõlmis kõigepealt Washingtoni ja seejärel Moskvaga ning mille alusel Türgi haaras enda kontrolli alla turvatsooni Süüria territooriumil, mis on umbes 120 kilomeetrit pikk ja 32 kilomeetrit lai. 

Ain Issa küla on aga olnud kurdivõitlejate kontrolli all. 

Õhurünnakud viidi läbi samal päeval, kui puhkesid vägivaldsed kokkupõrked ja raketituli Ain Issa piirkonnas SDF-i ja Türgi toetatud relvaüksuste vahel, teatas Vaatluskeskus. 

"Kahe poole kokkupõrked on kestnud viimased 24 tundi ... Türgi vägedel on olnud raskusi edasi tungimisel pärast seda, kui SDF hävitas ühe Türgi tanki," teatas Vaatluskeskuse juht Rami Abdul Rahman.

Türgi peab SDF-i kuuluvaid Süüria Rahvakaitseüksusi terroristlikuks rühmituseks, mis on osa ebaseaduslikuks kuulutatud Kurdistani Töölisparteist (PKK). Neid nähakse ka USA ja teiste olulise liitlasena võitluses Islamiriigi vastu Süürias. 

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: