Merkel: ülestõusmispühade ajal ei toimu siiski riigi ranget sulgemist

{{1616586300000 | amCalendar}}
Foto: SCANPIX/REUTERS/Michael Kappeler

Saksamaa kantsler Angela Merkel ütles kolmapäeval videokõnes liidumaa valitsusjuhtidele, et ülestõusmispühade ajal siiski ei toimu riigi ranget sulgemist. Alles esmaspäeval teatas valitsus, et lihavõtete ajaks suletakse praktiliselt kõik kauplused.

Kolmapäeval korraldas Saksamaa valitsus plaanivälise koosoleku, et arutada viimaseid koroonaviiruse epideemiast tingitud piiranguid. Koosolekust osavõtjad ütlesid Saksamaa uudisteagentuuridele, et Merkeli sõnul lihavõtete ajal siiski karmimat riigi sulgemist ei toimu.

Esmaspäeval leppisid Saksamaa liidumaade juhid kokku, et 1.-5. aprillini suletakse peaaegu kõik poed. Toidupoed tohivad lahti olla ainult 3. aprillil. Kolmapäeval teatasid poliitikud, et selliseid meetmeid ei rakendata.

Saksamaa epidemioloogide sõnul ülestõusmispühade ajal riigi lukku keeramine avaldaks koroonaviiruse kolmanda laine leviku pidurdamisel vähe mõju. Piirangute karmistamise vastu olid ka kirikud.

Merkeli sõnul oli esmaspäeval piirangute karmistamise otsus tema viga.

"Liiga palju oli küsimusi, mida ei saanud lühikese ajaga lahendada. See otsus oli viga ja ainult minu viga," ütles Merkel.

Saksamaal oli kolmapäeval 15 813 uut koroonaviirusega nakatumist. Suri 248 inimest.

Kolmapäeval avaldatud FORSA  uuringus oli Merkeli kodupartei toetus ainult 26 protsenti.

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: