Nädalavahetuse massvaktsineerimisele on Tallinnas veel sadu aegu

{{1617272460000 | amCalendar}}
Foto: Siim Lõvi /ERR

Nädalavahetuse massvaktsineerimisele Tallinnas oli neljapäeva õhtu seisuga veel sadu vabu kohti. Registreerida saavad digiregistratuuris või infotelefonidel kõik 65-aastased või vanemad inimesed.

Haigekassa juhatuse esimees Rain Laane sõnul saab sel nädalavahetusel kokku vaktsineerida üle 20 000 inimese kõikjal Eestis. Seejuures registreerida võib end ükskõik, kuhu Eesti haiglasse või vaktsineerimispunkti, kuid arvestama peab sellega, et ka teine doos süstitakse samas kohas.

Laane manitses 65+ vanuses inimesi võimalust kasutama, kuna järgmine kord tuleb nii suur kogus vaktsiini alles aprilli lõpupoole. "Järgmine variant vaktsineerida talgute korras kindlasti ei juhtu enam aprillis. See on selle nädalavahetuse teema," ütles Laane.

Tallinna koroonaennetuse koordinaator Ester Öpik ütles, et Tallinnas oli veel kella 10.30 seisuga massvaktsineerimisele tuhandeid vabu kohti. Öpiku sõnul pole ka kõnejärjekorrad pikad.

Esimese paari tunniga tehti umbes 250 kõnet ning helistajaid oli ka välismaalt, nii Soomest kui Šveitsist, et oma lähedastele vaktsineerimiseks aeg kirja panna. Kolmandik pöördujatest olid venekeelsed, ülejäänud eestikeelsed.

Õhtul kella 18 seisuga oli reedeks Sõle Spordihallis toimuvale vaktsineerimisele saada veel üle 600 vaba aja.

Tallinna Kiirabi juhi Raul Adlase sõnul on praegu haiglaravi vajadus just eriti suur vanuses 60+, mistõttu soovitab ta kõigil, kel võimalik, end vaktsineerida lasta.

"Just see grupp patsiente on need, kes kahjuks ka haiglaravi vajavad. Ja mitte igaüks ka sealt välja ei tule. Nii et vaktsineerimine ka selles vanuserühmas on praegu erakordselt oluline," ütles ta.

Laiahaardelisel vaktsineerimisel kasutatakse sel nädalavahetusel AstraZeneca koroonavaktsiini. Ravimiameti ravimiohutuse osakonna juhataja Ott Laiuse sõnul pole AstraZeneca koroonavaktsiinis midagi halba ning vanemaealistel inimestel on kõrvaltoimeid pigem vähem. Tavalised vaktsineerimisjärgsed kõrvalsümptomid võivad olla süstekoha valu, halb enesetunne ning väike palavik. Laius soovib võtta peale vaktsineerimist paar päeva rahulikult, kuid kõrvaltoimed mööduvad kiirelt.

Üle Eesti saab end registreerida ka digiregistratuuris ning eraldi infotelefonidel.

Tallinki sidekeskused on leidnud kehval ajal tööd koroonarindel. Nad registreerivad Synlabi jaoks lähikontaktseid testidele. Nüüd palus Tallinn neil võtta vastu suurvaktsineerimiseks registreerijate telefonikõnesid.

"Praegu on kell pisut 13 läbi. Me oleme vastanud üle 1000 kõne. /.../ Kõik, kes helistasid, olid rõõmsad, et ometi on saabunud selline võimalus, kus nad saavad telefoni teel ka aega broneerida," ütles Tallink Grupi kliendikogemuse juht Age Vanajuur.

Tallinnas saab end vaktsineerima registreerida numbritel 600 7775 eesti keeles ning numbril 6007774 vene keeles. Telefoniregistratuur töötab neljapäeval ja reedel kell 8-20, laupäeval ja pühapäeval kell 10-18.

Sõle Spordikeskuses vaktsineerib inimesi Confido Meditsiinikeskus reedel, laupäeval ja pühapäeval kell 10-19, vaktsineerimisvõimalus on kokku 3900 inimesel. Tondiraba Jäähallis on vaktsineerimas Medicum laupäeval ja pühapäeval kell 9-18, vaktsineerima oodatakse 3200 inimest. Mõlemale kliinikule on haigekassa vaktsineerimiseks eraldanud AstraZeneca vaktsiini.

Erakordne on see, et spordikeskustes tuleb vaktsineerimiskeskused üles ehitada - Sõle tänaval reede öösel. "Selles spordikeskuses lõpeb korvapallimatš alles kell 21. Sellest tulenevalt meil tekib võimalus hakata seda kõike üles panema 21.30," ütles Confido projektijuht Rene Jaks.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: