Derek Chauvini kohtuprotsess muutus ekspertide vaidluseks

Derek Chauvini kohtuprotsess
Derek Chauvini kohtuprotsess Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS/JANE ROSENBERG

Derek Chauvini mõrvaprotsessis puhkesid viimastel päevadel meditsiiniekspertide vaidlused. Kolmapäeval leidis endine Marylandi osariigi kohtuekspertiisi ekspert David Fowler, et George Floyd suri südamehaiguse tõttu.

Fowleri ütlused olid vastuolus prokuratuuri ekspertiisiga ja kinnitasid Chauvini meeskonna kaitset, et uimastid ja terviseprobleemid olid Floydi surma põhjuseks, teatas The Wall Street Journal.

"Minu arvates oli Floydil äkiline südame rütmihäire, mille põhjustas südamehaigus ja politseiniku poolne mahasurumine. Tema südamehaigust suurendasid fentanüüli ja metamfetamiini tarbimine," ütles Fowler.

"Ma ei välista, et Floyd mõrvati. Floydi tervislik seis oli halb ja politseinik kasutas jõudu. Kuid uimastite tarbimine ja selle mõju tervisele ei luba mul surma põhjust täpsel viisil kindlaks teha," lisas Fowler.

Hennepini maakonna meditsiiniekspert Andrew Baker ja teised prokuratuuri eksperdid leiavad, et Floydi surma põhjustas Chauvini kasutatud jõud. 

"Floyd suruti vastu maad ja Chauvin surus teda põlvega. Vägivald põhjustas tema südamehäired," ütles Baker.

Chauvin ei ole end süüdi tunnistanud teise ja kolmanda astme mõrvas.

"Chauvini kaitse esitab viimased argumendid neljapäeval. Esmaspäeval algavad vandekohtu arutelud," teatas The Wall street Journal.

Uuringud näitavad, et kaitsjate poolt esitatud ekspertiisid võivad mõjutada vandekohtunike otsust.

Virginia ülikooli ja  Duke'i ülikooli õigusteaduste professorite avaldatud uuringus leiti, et vandekohtunikud toetasid süüdimõistvat otsust palju vähem, kui nad vaatasid ka kaitse-eksperdi aruannet, kus selgitati, et prokuratuuri esitatud tõendid ei olnud piisavalt veenvad.

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: