Eksaminandide koroonaproovidest kümme olid positiivsed

Abituriendid andsid eksamite eel koroonaproovi.
Abituriendid andsid eksamite eel koroonaproovi. Autor/allikas: ERR

Reedel andis 2502 eksaminandi koroonaproovi, millest kümme ehk 0,4 protsenti osutusid positiivseks.

Kokku osales reedel haridusministeeriumi ja SYNLAB-i koostöös korraldatud eesti keele riigieksami eelsel koroonatestimisel 2608 inimest, nende seas 106 välisvaatlejat.

Positiivseks osutus kümne eksaminandi test. Positiivse tulemuse saanud peavad jääma eneseisolatsiooni ning saavad eksami sooritada lisaeksami ajal.

Positiivse testitulemuse andnud kümme eksaminandi on üheksast koolist ja viiest maakonnast. Positiivse testitulemuse sai ka üks välisvaatleja.

Eesti keele riigieksami eelsele testimisele registreerus kokku 2930 inimest, nende seas 119 välisvaatlejat.

Eesti keele riigieksam toimub esmaspäeval. Haridusministeerium rõhutab, et mis tahes haigustunnuste korral peavad koju jääma nii eksaminandid, eksamikomisjoni liikmed kui ka välisvaatlejad. Eksamitel tuleb järgida kõiki tavapäraseid ennetusmeetmeid: distantsi hoidmine, hajutamine, tuulutamine, maskide kandmine ja desinfitseerimine.

Sel õppeaastal on kõigil riigieksamitel lisaks põhieksamitele kaks lisaaega. Lisaajal eksami sooritamiseks tuleb abituriendil esitada avaldus haridus- ja nooreametile kolme tööpäeva jooksul pärast põhieksami toimumist.

Riigieksamite sooritamine ei ole sel õppeaastal kooli lõpetamise tingimus. Lõpetajad, kes otsustavad, et neil ei ole vaja riigieksameid sooritada, ei pea sellest eraldi teada andma.

Eesti keel teise keelena eksami sooritajad annavad koroonaproovi esmaspäeval, Cambridge'i inglise keele tasemeeksami sooritajad neljapäeval.

Proov võetakse kurguloputusvedelikust ning seda testitakse SYNLAB Eesti Tallinna laboris PCR meetodil.

Kõik aprillis riigieksamite või Cambridge'i inglise keele tasemeeksami sooritajad said võimaluse registreeruda enne eksamit toimuvale koroonatestile. Testimine ei ole kohustuslik.

Eesti keele riigieksamile on registreerunud üle 7100, eesti keel teise keelena riigieksamile ligi 2800 ja Cambridge'i inglise keele tasemeeksamile ligi 2000 eksaminandi.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: