Enamik eesliinist vaktsineerimisel eelist ei saa
Valitsus otsustas, et eesliini vaktsineerimine jätkub suuremalt jaolt mai keskpaigas koos ülejäänud elanikkonna vaktsineerimisega, seega eelisseisu eesliin vaktsineerimisel ei saa. Lähinädalatel vaktsineeritakse väiksem hulk eesliini töötajaist, kelle kaitsepookimine AstraZeneca probleemide ilmnemisel toppas.
Tervise- ja tööminister Tanel Kiik ütles valitsuse pressikonverentsil, et laiemat eesliini, keda on kokku arvutatud umbes 140 000 inimest, hakatakse vaktsineerima järk-järgult pigem mai keskpaigast samal ajal laiema elanikkonnaga.
Esmalt hakatakse vaktsineerima neid, kes olid juba eelisvaktsineerimisnimekirjas ajal, mil kaitsepookimine AstraZeneca vaktsiiini probleemide tõttu toppas. Neid on umbes 23 000 inimest ja nende vaktsineerimine on nimekirjade koostamist juhtinud riigikantseleiga kooskõlastatud.
Seejärel aga asutakse vaktsineerima laiemat eesliini, kes ei kuulu sinna seaduse mõistes, näiteks müüjad jt teenindajad. Neid on suurusjärgus 80 000 inimest.
"See toimub pigem mai keskpaigas järk-järgult laiema elanikkonnaga koos," ütles Kiik.
Seega eelisseisu suurem osa eesliinist vaktsineerimisel ei saa.
Kiik lisas, et eesliini vaktsineerimisele püütakse läheneda paindlikult, näiteks suuremates organisatsioonides võimaldatakse süstimist tööl kohapeal.
Enne eesliini vaktsineerimise peatamist jõuti ära vaktsineerida umbes 37 000 kõrgema nakkusohuga töötajat ja elutähtsate teenuste osutajat.
Toimetaja: Merilin Pärli