Julgeolekunõunik: Biden peab tähtsaks otsesuhtlust Putiniga

Joe Biden ja Vladimir Putin.
Joe Biden ja Vladimir Putin. Autor/allikas: SCANPIX/AFP PHOTO/Eric Baradat, Alexey Nikolsky

USA president Joe Biden peab vajalikuks suhelda otse Vene riigipea Vladimir Putiniga, et püüda muuta suhted kahe riigi vahel prognoositavamaks, ütles reedel riikliku julgeoleku nõunik Jake Sullivan.

"Bideni hinnangul on selleks põhimõtteliselt vaja juhtide tasemel kontakte .... Ta on kaks korda Putiniga telefoni teel rääkinud ning ootab nüüd võimalust temaga kohtuda," vastas Sullivan Aspeni instituudi foorumil küsimusele, kuidas Washington kavatseb saavutada stabiilsemaid suhteid Moskvaga. 

Sullivan märkis, et Ühendriigid ja Venemaa arutavad praegu aktiivselt sellise kohtumise korraldamist tänavu suvel mõnes kolmandas riigis Euroopas. 

"Meil ei ole praegu (kokku lepitud) ei kuupäevi ega kohta, kus kohtumine toimub," lisas ta. 

Vene välisminister Sergei Lavrov ütles varem sel nädalal, et suhted Ühendriikidega on praegu vastastikuse austuse puudumise tõttu isegi halvemad kui külma sõja ajal. 

Samas kinnitas ta, et Moskva suhtub positiivselt tippkohtumise pakkumisse, kuid peab enne analüüsima pakkumise kõiki aspekte. 

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: