Suurbritannia muudab seadust, et kaitsta internetikasutajaid pettuste eest

USA tehnoloogiafirma Google
USA tehnoloogiafirma Google Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS/Reuters Staff

Suurbritannia valitsus plaanib seadusandlust, mis sunniks internetifirmasid veebilehtedelt eemaldama pettusi reklaamivad kuulutused.

Plaanitav seadusandlus paneb tehnoloogiaettevõtted juriidiliselt vastutama oma kasutajate veebiturvalisuse eest, teatas The Times.

Internetisektorit hakkab reguleerima valitsuse meediaregulaator Ofcom.

Kui internetifirmad ei näita tarbijate suhtes üles hoolsuskohustust, saab Ofcom määrata firmadele määrata trahve. Trahvide suurus võib olla 10 protsenti ettevõtte kogukäibest, teatas The Times. 

Kõige haavatavamad on interneti petuskeemide suhtes eakamad inimesed. Hinnanguliselt on viimase viie aasta jooksul pensionikelmuste tõttu raha kaotanud vähemalt 40 000 Suurbritannia inimest. 

Suurimatel veebiplatvormidel on maailma kõige parem tehnoloogia, kuid nad ei kaitse tarbijaid petturite eest.

Suurbritannia töö- ja pensionikomisjoni teatel on ebamoraalne, et suured tehnoloogiafirmad nagu Google teenivad raha petturite veebireklaamidest. 

Google'i otsingumootori turuosa on Suurbritannias umbes 90 protsenti. Petturid maksavad Google'ile raha petuskeemide reklaamide eest. Finantsreguleerijad maksavad samas Google'ile, et hoiatada pettuste eest.

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: