Prantsusmaal avatakse üle poole aasta restoranid ja muuseumid

Prantsusmaal taasavatakse kolmapäeval restoranid, muuseumid ja kinod, mis eeldatavasti täituvad kohe inimestega.

Väliterrassidega kohvikud ja restoranid on taasavamise eel olnud silmitsi broneeringute lainega, kuivõrd inimesed loodavad pärast kuid kestnud piiranguid endale kohta tagada.

Lisaks taasavatakse ka muuseumid, kinod ja teatrid, mis on olnud suletud üle kuue kuu ja sõltunud piirangute perioodil peamiselt riigiabist.

Siseruumides lubatakse restoranidel kliente taas teenindada 9. juunist.

Viimase seitsme päeva nakatumus saja tuhande elaniku kohta on Prantsusmaal praeguseks 142, võrreldes üle 400-ga aprilli algul.

Kiirenenud on ka koroonaviiruse vastane vaktsineerimine ja vähemalt ühe süsti on saanud üle 20 miljoni elaniku.

Leedu valitsus kaalub kolmapäeval kaubanduskeskuste taasavamist nädalavahetustel ning baaride ja kohvikute lahtiolekuaja pikendamist.

"Ma ei ole mustandit näinud, aga meil oli arutelu selle küsimuse üle ja ma loodan, et ettepanekud esitatakse. Otsus tehakse kolmapäeval," ütles teisipäeval peaminister Ingrida Šimonyte. 

Leedu valitsus lubas kaubanduskeskustes asuvad poed pärast kuid kestnud piiranguid 19. aprillist taasavada, kuid nädalavahetustel on need seni endiselt suletud olnud.

Toimetaja: Karl Kivil

Allikas: BNS/AFP

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: