Euroopas kasvab pahameel USA sisenemispiirangute üle

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Poiss lennujaamas. Autor/allikas: SCANPIX / AFP

Euroopa riikides kasvab pahameel selle üle, et USA ei ole siiani leevendanud eurooplastele koroonapandeemia ajal kehtestatud sisenemispiiranguid, kirjutab väljaanne Bloomberg. Teema tuleb arutusele ilmselt ka Saksa kantsleri Angela Merkeli neljapäeval algava Washingtoni-visiidi käigus.

Euroopa riikide kodanike sisenemiste arv USA-sse olid mais endiselt 95 protsenti väiksem kui pandeemia-eelsel ajal, mais 2019, selgub USA turismiassotsiatsiooni ülevaatest. Ehkki Ameerika Ühendriikides on koroonakriisi ajal kehtestatud piiranguid oluliselt leevendatud, ei ole riik praegu maailmas leviva viiruse delta-tüve puhangu valguses siiani maha võtnud sisenemispiiranguid välismaalastele, märgib Bloomberg.

Euroopa diplomaatide sõnul ei ole president Joe Bideni administratsioon siiani andnud mingeid märke, millal võiks kaduda 26 riiki ühendava Schengeni tsooni kodanikele sisenemispiirangud, ehkki kahe poole ühiskomisjon on juba kuid teemat arutanud. USA-d pole aidanud veenda ka kiire vaktsineerimine ning teaduslikud tõendid sellest, kui vähe selline piirang viiruse levikut mõjutab.

Üks anonüümsust palunud Euroopa riigi diplomaat rääkis Bloombergile oma riigis valitsevast pahameelest, mis tema sõnul üha kasvab ja on muutumas meeleheiteks.

Euroopa Liit leevendas juba juunis USA kodanikele kehtinud sisenemispiiranguid, aga Washington on keeldunud samaga vastamast.

Piirangud on pannud löögi alla turismisektori, kuid teinud elu keeruliseks ka näiteks ärireisijatel ja tudengitel.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: