Tootjahinnad kerkisid aastaga 9,4 protsenti

Tööstus.
Tööstus. Autor/allikas: ERR

Tööstustoodangu tootjahinnahinnaindeks kerkis juunis maiga võrreldes 2,6 protsenti, möödunud aasta juuniga võrreldes 9,4 protsenti.

Statistikaameti juhtivanalüütiku Eveli Šokmani sõnul mõjutas indeksit maiga võrreldes enam hinnatõus elektrienergia tootmises, aga ka puidutöötlemises ja puittoodete, metalltoodete ning kemikaalide tootmises. "Vastupidist mõju avaldas hindade langus mäetööstuses ja joogitootmises," lisas Šokman.

Aastavõrdluses mõjutas indeksit enim hinnatõus puidutöötlemises ja puittoodete tootmises, elektrienergia ning elektroonikaseadmete valmistamises. Mõju avaldas ka hinnalangus mäetööstuses ja joogitootmises.

Ekspordihinnaindeks suurenes juunis võrreldes maiga 2,3 protsenti. Hinnad tõusid enim elektrienergia, naftatoodete ning kemikaalide ja keemiatoodete tootmises. Ekspordihinnaindeks kasvas üheksandat kuud järjest. Võrreldes eelmise aasta juuniga suurenes ekspordihinnaindeks 12 protsenti.

Impordihinnaindeks kasvas juunis võrreldes eelmise kuuga 2,7 protsenti. Enim tõusid hinnad elektrienergia, mäetööstuse ja naftatoodete tootmises.

Impordihinnaindeks kasvas seitsmendat kuud järjest. Võrreldes 2020. aasta sama kuuga suurenes impordihinnaindeks 12,3 protsenti.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: