Valitsus kiitis heaks Leedu abistamise

Eesti saatis Leedule abikoorma
Eesti saatis Leedule abikoorma Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Valitsus kiitis neljapäeval heaks kaitseminister Kalle Laaneti ettepanekud Leedu abistamiseks Balti riikide koostöös.

Peaminister Kaja Kallas ütles, et Leedu migrandikriisil on mõju ka Eestile ja Lätile ning ta plaanib kriisi lahendamisest lähiajal rääkida ka oma kolleegidega teistest Balti riikidest.

"Leetu saabuvate põgenike laine on organiseeritud hübriidrünnak ja see puudutab kõiki Balti riike. Toetame Leedut igati," ütles Kallas.

Kaitseminister Kalle Laaneti sõnul muudab olukorra keerulisemaks peagi algav Venemaa ja Valgevene suurõppus Zapad 2021 ning selleks perioodiks Balti riikide piiride lähedale toodavad üksused.

Laanet märkis, et Eesti on seni osutanud Leedule praktilist abi. "Oleme saatnud piiride tugevdamiseks vajalikku tõkestustraati, samuti tegutseb Leedus siseministeeriumi saadetud ESTPOL5 rühm. Lisaks saadame Leetu kaitseväe mehitamata lennusüsteemid ning oleme valmis pakkuma tuge hangete läbiviimisel ja täiendava tõkestustraadi hankimisel," selgitas Laanet.

Lisaks tihendatakse välisministeeriumi eestvedamisel rahvusvahelise toetuse tagamiseks erinevates formaatides koostööd ja kontakte ning arutatakse koos Leeduga võimalusi edasisteks tegevusteks ebaseaduslikku rännet organiseerivate inimeste ja organisatsioonide vastu. Riigikantselei eestvedamisel koostatakse Eestis Leedu valitsuse toetamiseks ametkondade ülene tegevuskava.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: