Berliinis kogunesid piirangute vastased protestima

Piirangute vastased meeleavaldajad Berliinis.
Piirangute vastased meeleavaldajad Berliinis. Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS/Christian Mang

Sajad koroonapiirangute vastased eirasid pühapäeval kohtulikku meeleavalduse korraldamise keeldu ning kogunesid Berliini tänavaile protestima. Tulemuseks oli rüselus politseiga.

Politsei sõnul "tülitasid ja ründasid" mõned meeleavaldajad politseinikke Berliini Charlottenburgi linnaosas ning ei pidanud kinni teetõketest.

"Nad üritasid murda politseiahelast läbi ning meie kolleege sealt välja tõmmata. Selle tõrjumiseks kasutasime pisargaasi, kumminuiasid ja füüsilist jõudu," kirjutas Berliini politsei sotsiaalmeedias, lisades, et mitu inimest võeti vahi alla.

Meeleavalduse organiseeris liikumine Querdenker, millest on saanud üks valjuhäälsemaid viirusepiirangute vastaseid Saksamaal.

Kohus keelas mitu liikumise nädalavahetusele kavandatud protesti, sealhulgas ka ühe pühapäeval toimuma pidanud meeleavalduse, kuhu plaanis tulla kuni 22 500 osalejat.

Kohus otsustas, et ei saa lubada protestide toimumist, kartes, et osalejad ei pea kinni ei näomaski, ega suhtlusvahemaa nõudest ajal, mil nakatunute arv Saksamaal on taas tõusuteel.

Berliini politseil oli kogu linnas üle 2000 märulivarustuses politseiniku, kes ootasid keelust hoolimata kohale ilmuvaid meeleavaldajaid.

Mõned protestijaist kandsid loosungeid, millel kirjas "Vabadus" ja "Ei koroona diktatuurile" ning üksikud osalejad kandsid näomaske.

Querdenkeri liikumises osalevad nii vaktsiinivastased kui vandenõuteoreetikud, aga ka parempoolse erakonna Alternatiiv Saksamaale (AfD) liikmed.

Querdenkerite meeleavaldused on tõmmanud ligi tuhandeid ja isegi kümneid tuhandeid toetajaid, kuid on viirusereeglite eiramise tõttu kohe laiali saadetud. Mitmed meeleavaldused on lõppenud vägivallaga.

Saksa julgeolekuteenistus teatas aprillis, et võtab mõned Querdenkeri liikmed jälgimise alla, kartuses, et nad ohuks demokraatiale ning neil on sidemeid paremäärmuslastega.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: