Hiiumaale reisijad peavad veel üks nädalavahetus Regulale mahtuma

Parvlaev Regula
Parvlaev Regula Autor/allikas: Urmet Kook/ERR

Sel nädalal jätkub parvlaevaühenduses suursaartega viimaste nädalavahetuste praktika nii, et neljapäeva öösel suundub parvlaev Tiiu Saaremaa liinile ja parvlaev Regula Hiiumaa liinile. Vastu kaid sõitnud Tõll on endiselt remondis.

TS Laevade juhatuse esimehe Indrek Randveeri sõnul analüüsiti esmaspäeval taas parvlaevade reisijate statistikat ning tehti alanud nädala kohta laevade asetuse osas tema sõnul kõige optimaalsem otsus.

"Otsustasime sel nädalal jätkata laevade asetusega sarnaselt möödunud nädalaga. See tähendab, et reedest esmaspäeva ööseni teenindab parvlaev Tiiu Saaremaa liini ning parvlaev Regula Hiiumaa liini. Lõppenud nädala reisijate statistika räägib sellise vahetuse kasuks," ütles Randveer.

Laevafirma juht möönis, et kindlasti tekib nädalavahetusel järjekordi, mistõttu palub inimestel võimalusel oma reisiplaane hajutada.

"Ooteajad nädalavahetuse tipphetkedel on mõlemal liinil olenemata Saaremaa liini olulisest tihedamast reisigraafikust sarnased, kuid reisijate ja sõidukite arv on Saaremaa liinil mitu korda suurem."

Randveer lubas, et ettevõte lisab graafikusse lisareise, et oleks reiside planeerimine mugavam.

TS Laevad kohtub neljapäeval taas majandus-ja kommunikatsiooniministeeriumi ning transpordiameti esindajatega, et arutada parvlaeva Tõll liinile naasmist. Edasise laevade asetuse kohta tehakse otsus siis, kui on Tõllu liinile tulek täpsemini teada.

 

Praeguse info kohaselt vahetavad parvlaevad Tiiu ja Regula taas kohad esmaspäeva öösel vastu teisipäeva.

TS Laevade parvlaevaga Tõll juhtus 22. juulil õnnetus, mille tõttu on laev Virtsu-Kuivastu liinilt eemal tõenäoliselt 10. augustini.

Parvlaeva Tõll õnnetuse põhjustas tehniline rike, mille täpsemaid põhjuseid veel uuritakse.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: