Tallinna börsil algas kauplemine Enefit Greeni aktsiaga

{{1634800200000 | amCalendar}}

Neljapäeval algas Tallinna börsi põhinimekirjas Enefit Greeni aktsiate kauplemine. Suur huvi aktsia käekäigu vastu jooksutas esimesel kauplemistunnil kokku Nasdaq Balticu kodulehe. Aktsia sulgus kauplemispäeva lõpuks 20,3 protsenti märkimishinnast kõrgemal tasemel.

Kauplemise avanedes kerkis aktsia hind 3,65 euroni, poole tunniga langes hind 3,4 eurole.

Esimese poole tunniga tehti nimetusega 5,2 miljoni eurose käibe juures üle 2900 tehingu.

Pärast kahte kauplemistundi stabiliseerus aktsia hind lõuna paiku 3,46 euro juures. Kell 12.15 oli nimetusega tehtud 8,5 miljonit eurot käivet, mida on näiteks kaks miljonit eurot rohkem kui Tallinna börsi möödunud nädala käive kokku.

Kauplemispäeva lõpetas Enefit Greeni aktsia 3,49 euro tasemel, mis on 20,3 protsenti rohkem kui aktsia märkimishind 2,9 eurot.

Päeva jooksul tehti aktsiaga 8546 tehingut, omanikku vahetas 3,35 miljonit aktsiat ja kogukäive ulatus 11,7 miljoni euroni.

Enefit Greeni aktsiate esmase avaliku pakkumise lõplikuks hinnaks kujunes 2,90 eurot aktsia kohta, mis on esialgu seatud hinnavahemiku 2,45-3,15 eurot ülemises pooles. Jaemärkijaid oli 60 000, mis on Eesti börsiajaloo rekord.

Pakkumise brutotulu on ligikaudu 175 miljonit eurot, millest brutotulu Enefit Greenile on ligikaudu 100 miljonit eurot ja Eesti Energiale ligikaudu 75 miljonit eurot.

"Enefit Greeni aktsiapakkumises osales enam kui neli protsenti kogu Eesti elanikkonnast. See märgib IPOs osalejate arvu absoluutset rekordit nii Eesti kui kogu Baltikumi börsiajaloos," ütles Nasdaq Tallinna juht Kaarel Ots.

"Enefit Greeni börsile tulekut on investorid võtnud vastu suure usaldusega – seda näitas rekordiline aktsiate märkimine, mis ületas kõige optimistlikumad ootused. Ettevõttel on nüüd kasvuplaani elluviimiseks parim võimalik mandaat," ütles rahandusminister ja Eesti Energia ASi omaniku esindaja Keit Pentus-Rosimannus.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: