Reedest tuleb avalikes siseruumides kanda maski

Maski kandma kutsuvad teated ühistranspordis.
Maski kandma kutsuvad teated ühistranspordis.

Valitsus otsusega laieneb maskikandmise kohustus siseruumides kõikidele kontrollitud tegevustele ja asukohtadele. Maskikohustus rakendub kõigile, kes on vähemalt 12-aastased.

Siseruumides tuleb maski kanda teatris, kontserdil ja kinos, meelelahutusteenustel, muuseumites ja näitustel, samuti toitlustusasutustes. Maski tuleb kanda ka siseruumides toimuvatel avalikel koosolekutel ja muudel üritustel. Maski võib eemaldada restoranis süües.

Lisaks tuleb maski kanda valitsuse korralduse kohaselt saunade, spaade, basseinide, veekeskuste ja ujulate üldkasutatavates ruumides. Maski ei tule kanda kokkupuutel veega.

Ka sportimisel, treenimisel, spordivõistlustel ning spordi- ja liikumisüritustel tuleb üldkasutatavas ruumis kanda maski, kuid kohustus ei laiene vahetule sportimisele.

Täiskasvanud peavad lisaks eelnevale kandma maski huvitegevuses ja -hariduses, täienduskoolitusel ja -õppes ning konverentsidel. Alaealistele see kohustus ei laiene.

Juhul kui inimesel on maskikandmine tervislikel põhjustel vastunäidustatud, peab ta seda kinnitama vastava arstliku tõendiga.

Koroonaviiruse delta tüve aerosoolse leviku tõttu on range soovitus kanda meditsiinilisi või nendega võrdsustatud kaitsemaske.

Maskikandmise kohustusest on vabastatud töötajad, kui tööandja on konkreetse töökeskkonna riskianalüüsis näinud ette muul viisil koroonaviiruse leviku tõkestamise.

Toimetaja: Karel Vähi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: