Alaealised peavad vaktsineerimist tõendama 12 aasta ja kolme kuu vanuselt

Vaktsineerimistõend
Vaktsineerimistõend Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Valitsus täpsustas neljapäeval vanusepiiri, millest alates kehtib alaealistele vaktsineerimise või negatiivse testitulemuse tõendamise nõue.

Kui seni nõuti kontrollitud tegevustes vaktsineerimise, läbipõdemise või negatiivse testitulemuse tõendamist alates 12. eluaastast, siis edaspidi on see piir 12 aastat ja kolm kuud.

Kuna lapsed saavad end vaktsineerida alates 12-aastaseks saamisest ning Pfizeri vaktsiiniga kulub täieliku vaktsineerituse saavutamiseks kaheksa nädalat, võimaldab muudatus lastel vaktsineerimiskuuri lõpetada enne, kui tõendamisnõue neile kehtima hakkab.

Samuti laiendas valitsus erandit, mille kohaselt saavad õpilased teatud tegevustes osaleda vaktsineeritust, läbipõdemist või negatiivset testitulemust tõendamata. Lisaks huviharidusele, sportimisele, treenimisele ja täiendkoolitusele hakkab erand kehtima õppekavajärgsetele klassikülastustele muuseumides ja näitustel.

Valitsuse täna antud korraldus jõustub 15. novembril. Korraldus koos seletuskirjaga avaldatakse Riigi Teatajas ja veebilehel kriis.ee.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: