X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Keskkriminaalpolitsei poolt kahtlustatav Gorlatš peatas saadikuvolitused

{{1635944460000 | amCalendar}}
Foto: Sergei Stepanov/ERR

Valimisvabaduse rikkumises kahtlustatav Sergei Gorlatš peatab Narva linnavolikogu liikme volitused kuni uurimise lõpuni ehk vähemalt kolmeks kuuks.

Sellest teatas ERR-i venekeelsele portaalile Katri Raik, kelle valimisliidus Gorlatš Narva volikokku kandideeris.

Raigi sõnul töötab kuni uurimise lõpuni Gorlatši asemel Narva volikogus asendussaadik tema nimekirjast.

Gorlatš ise ütles ERR-ile, et ta ei rikkunud ei seadust ega eetikareegleid.

"Olen nõus tegema koostööd õiguskaitseorganitega. Põhimõtteliselt alustasin sellega juba eile. Teen seda seni, kuni kogu tõde selgub. Ja uurimise ajal pean töölt taanduma," ütles Gorlatš.

Esialgu peatab Gorlatš oma volitused kolmeks kuuks.

"Praeguse hetkega me otsustasime Katri Raigiga ja tema meeskonnaga vähemalt selles osas kokku, et Sergei Gorlatš praegu ei lähe meie meeskonnaga edasi, meie koalitsiooniga ja selle lepinguga," ütles Eesti 200 Narva piirkonna juht Denis Larchenko.

Reformierakonda kuuluv Gorlatš on olnud Narva abilinnapea, kui linnapea oli Katri Raik.

Samas on Gorlatš praegu ka Reformierakonna Narva osakonna juht. "Tegemist on ikkagi väga tõsise kahtlustusega, aga kindlasti peab andma ka inimesele võimaluse vajadusel enda õigusi kaitsta. Aga kui need kahtlustused osutuvad tõeks, siis tegelikult küll Sergei Gorlatšil erakonnas kohta tulevikus ei näe," kommenteeris Reformierakonna peasekretär Erkki Keldo.

Narvas võitis viimased valimised Katri Raigi juhitud valimisliit, mis sai 31 mandaadiga volikogus 15 kohta. Raik ise sai 4512 häält, Gorlatši poolt hääletas 408 valijat, mis oli nimekirja teine ​​tulemus.

Katri Raigi valimisnimekiri ja Eesti 200 allkirjastavad Narvas koalitsioonileppe eeloleval reedel. Algselt pidi allkirjastamine toimuma teisipäeval, kuid Gorlatšiga toimunu tõttu lükkus see edasi.

Sergei Gorlatš oli ka volikogu esimehe kandidaat, uueks kandidaadiks on Andrei Jakovlev.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: