Tõhustusdoose saab nüüd teha juba kolme kuu möödumisel vaktsineerimisest

{{1640069160000 | amCalendar}}
Foto: Mufid Majnun / Pixabay

Immunoprofülaktika ekspertkomisjon leidis, et arvestades omikroni tüve kiiret levikut Eestis ning teiste riikide ja uuringute esialgseid andmeid, võiks tõhustusdoosi teha juba kahe või kolme kuu möödumisel esmasest vaktsineerimiskuurist. Tõhustusdoosile saab registreerida juba alates teisipäevast.

Komisjoni uute soovituste kohaselt tuleks Jansseni koroonavaktsiiniga vaktsineeritud täisealisel elanikkonnal teha tõhustusdoos kahe kuu möödumisel esimesest doosist.

AstraZeneca, Pfizer/BioNTechi ja Moderna vaktsiiniga esmase vaktsineerimiskuuri läbinud täisealisele elanikkonnale soovitab komisjon võimaldada tõhustusdoosi alates kolme kuu möödumisel esmasest vaktsineerimiskuurist.

Sotsiaalministeeriumi vaktsineerimise kommunikatsioonijuht Kadri Hansalu täpsustas ERR-ile, et uue plaani järgi tõhustusdoose teha juba alates teisipäevast.

"Digiregistratuuris saab endale juba tänasest tõhustusdoosi aega broneerida ning haigekassa on vaktsineerijaid uuest korraldusest teavitanud," sõnas Hansalu.

"Vaktsiine on Eestis piisavalt, nii et kõik soovijad peaksid saama tõhustusdoosi lähiajal ära teha."

"Omikroni variandi leviku valguses on oluline nii esmase vaktsineerimiskuuri kui ka tõhustusdoosidega hõlmatuse tõstmine ühiskonnas," selgitas riikliku immunoprofülaktika ekspertkomisjoni liige Marje Oona.

"Me soovitame anda inimestele võimaluse end esimesel võimalusel tõhustusdoosiga kaitsta. Eriti oluline on kiirem tõhustusdoosi tegemine pärast Jansseni vaktsiiniga vaktsineerimist, sest tänaste andmete kohaselt ei anna selle vaktsiini üks doos mRNA vaktsiinidega samaväärset kaitset."

Tõhustusdoosina soovitab immunoprofülaktika ekspertkomisjon endiselt kasutada mRNA vaktsiine Pfizer/BioNTech ja Moderna, kuid erandjuhtudel võib vaktsineerija kasutada tõhustusdoosiks ka Jansseni vaktsiini.

Aja saamiseks tuleb broneerida aeg patsiendiportaalis digilugu.ee, helistada riigiinfo numbril 1247 või oma perearstikeskusesse.

Toimetaja: Karel Vähi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: