FT: EL-is puudub Venemaa agressiooni defineerimisel üksmeel

Ukraina sõdurid
Ukraina sõdurid Autor/allikas: SCANPIX/AFP/SERGEI SUPINSKY

Euroopa Liidu (EL) liikmesriikide seas puudub üksmeel, millise ulatusega vaenuliku tegevuse korral peaksid nad kehtestama Venemaa-vastased sanktsioonid.

EL hoiatas koos USA ja Suurbritanniaga, et Ukraina vastu suunatud rünnaku korral ootavad Venemaad ees sanktsioonid, mis toovad kaasa massiivsed tagajärjed. Lääneriigid tahavad nii ära hoida Vene agressiooni Ukrainasse. 

"EL-i riikide seas puudub aga üksmeel, millise ulatusega Vene rünnaku korral tuleb reageerida. Mõned liikmesriigid väidavad, et küberrünnakud või Venemaa korraldatud provokatsioon (false flag operation) pole piisavad sanktsioonide kehtestamiseks," ütlesid asjaga kursis ametnikud ajalehele Financial Times

"Eelmisel nädalal Prantsusmaal toimunud mitteametlikud kõnelused tegid erimeelsused selgeks. Agressiooni tähenduses puudus üksmeel," ütles üks ametnik. 

"Oleme saavutanud üksmeele, et peame reageerima Venemaa rünnakule. Nüüd puudub üksmeel selles osas, kuidas seda rünnakut määratleda," lisas ametnik. 

Eelmisel nädalal toimus Ukraina valitsuse vastu küberrünnak. Kiiev süüdistab rünnakus Venemaad. 

USA asevälisminister Victoria Nuland ütles eelmisel nädalal, et küberünnak oli osa Venemaa mustrist. EL-i välisministrid kohtusid eelmisel nädalal Prantsusmaal, kui küberrünnak toimus. EL-i välispoliitika juht Josep Borrelli mõistis siis Ukrainat tabanud küberrünnaku hukka ning lubas, et EL arutab, kuidas rünnakule vastata.

Euroopa Komisjon koostab EL-i võimalike sanktsioonide nimekirja. Nende rakendamine vajab kõigi 27 liikmesriigi heakskiitu. 

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: