Sõja kolmas päev: Kiiev jätkas vastupanu, Venemaa kannab suuri kahjusid

{{1645849080000 | amCalendar}}
Foto: SCANPIX/EPA/ALISA YAKUBOVYCH

Sõja kolmandal päeval on kontroll nii pealinnas kui ka mujal olulistes keskustes olnud jätkuvalt Ukraina käes. Briti kaitseministeeriumi teatel asuvad Vene väed Kiievi keskusest 30 kilomeetri kaugusel.

Kiievi linnapea Vitali Klõtško kehtestas laupäeval komandanditunni, mis kestab laupäeva õhtust esmaspäeva hommikuni. Kiievis jätkuvad lahingud.

Laupäeva hilisõhtul kõlasidki linnas taas õhurünnaku ohust teatavad sireenid. CNN-i ajakirjanik postitas selle kohta ka video:

CNN-i andmetel käisid Kiievi lääneosas öösel ägedad lahingud ning oli kuulda tulevahetust.

Kohaliku haigla teatel hukkus tulistamises kuueaastane poiss ning mitu inimest sai vigastada. Haigla arsti Serhii Tšernõsuki sõnul olid vigastatud kaks teismelist ja kolm täiskasvanut.

Harkivis tabas raketituli üheksakorruselist kortermaja, mille tagajärjel sai üks naine surma. päästeteenistuse sõnul sai hoone ulatuslikke kahjustusi ning umbes 80 inimest evakueeriti. Enamik neist oli keldris varjul.

Ukraina siseministri nõunik Anton Geraštšenko teatas pühapäeva öösel, et Vene väed tulistasid riigi kirdeosas Sumõ oblastis asuvas Sumõ linnas elamurajooni ning kaks maja said pihta. Interfax kirjutab, et üks inimene surma ja üks haavata.

Pühapäeva esimestel tundidel lõid kaks suurt plahvatust Kiievist edelas paistva taeva mitmeks minutiks valgeks. CNN kirjutab, et plahvatused toimusid ilmselt Vassõlkivi ümbruses, mis asub Kiievist umbes 30 kilomeetri kaugusel edelas.

Vassõlkivis asub suur sõjaväelennuväli ja mitu kütusehoidlat. Laupäeva öösel toimusid seal Ukraina võimude teatel ägedad lahingud, kui Venemaa püüdis oma dessantlennukit seal maandada.

Interfax teatas, et Vene armee andis pühapäeva öösel Vassõlkivile raketilöögi, mille tulemusena süttis naftahoidla põlema.

"Naftabaas põleb. Vaenlane tahab hävitada kõik ümberringi. Täna päeval jätkus meie lennuvälja tulistamine ballistiliste rakettidega, kuid me kõik pääseme," ütles Vassõlkivi linnapea Natalja Balasõnovitš.

Kyiv Post postitas oma Twitteri kontole klipi, milles on väidetavalt näha Vassõlkivi kütusehoidla põlengut:

Kiievi oblasti juht Oleksii Kuleba teatas, et Vassõlkivi lähistel jätkub võitlus kohaliku lennuvälja pärast ja seetõttu ei saa päästjad alustada naftahoidla tulekahju kustutamist.

"Vene väed alustasid raketirünnakut Vassõlkivis Krjatški külas asuvale naftabaasile. Puhkes suur tulekahju, mida on näha isegi Kiievist. Lahing ei peatu, mistõttu piirkondlik hädaabiteenistus ei saa kustutamist alustada. Praegu oli võimalik gaasitarned katkestada," kirjutas Kuleba Facebookis.

Samas märkis ta, et otselöök kütusehoidlale ähvardab tuua keskkonnakatastroofi. "Me teeme kõik endast oleneva, et seda vältida," lisas ta.

Ukraina siseministri nõunik Anton Geraštšenko teatas Telegrami keskkonnas, et kütusehoidla kuulub ettevõttele KLO. "Tõenäoliselt hukkunuid ei olnud. See põleb pikka aega. Keskkonnakahju saab olema kolossaalne."

Harkivis kestsid lahingud laupäeval peaaegu kogu päeva. Danõlivka lähistel lendas pühapäeva öösel kella kahe ajal pärast Venemaa rünnakut gaasitoru õhku, teatas kohalik omavalitsus Interfaxile. Siiski on teada, et õhku ei lennanud peamine magistraaltoru.

Võimud hoiatasid, et plahvatusest tulev suits võib kaasa tuua keskkonnakatastroofi ning soovitasid inimestel aknad katta niiske riidega.

Sõjauuringute instituut (ISW) märgib, et Venemaa on viimasel ööpäeval keskendunud edasiliikumisele Kiievi peale, Kirde-Ukrainas ning Lõuna-Ukrainas. ISW sõnul on ukrainlased olnud seni Kiievi kaitsmisel märkimisväärselt tõhusad.

BBC kirjutab, et siiani tundub, et tänu Ukraina vastupanule pole Venemaa pealetung Kiievi servadest linna sissepoole jõudnud - sõdurid valvavad linnaväravaid, tsiviilelanikud on haaranud relvad ja pilkavad Vene sõjaväelasi, kui nad tankide ja soomusmasinatega oma sõjakäigul edasi liiguvad.

BBC lisab, et viimaste tundide teated Moskvast viitavad korraldustele liikuda Kiievile peale igast küljest. "Kiievi öös on kurjakuulutav tunne, et lahing selle linna pärast on vallandamas," märgib BBC.

Briti rahvusringhääling teatas, et pärast kella kolme pühapäeva öösel on olnud pealinnas olukord ärev, kuna südaöö paiku hoiatati elanikke pommitamise eest. Kuigi linnast mõnekümne kilomeetri kaugusel on olnud raketirünnakuid, pole Kiievis seni plahvatusi kõlanud.

Ukraina kaitseministeerium ütles Interfaxile, et Kiievi oblastis pealinnast loodes asuvas Hostomeli piirkonnas alistas Ukraina armee laupäeval Tšetšeenia eriüksuse ja selle ülem sai surma. Seda kinnitas Ukraina ministeeriumi väitel kinni võetud võitleja.

Ukraina peaminister Denõs Šmõhal süüdistas Venemaad sõjakuritegudes ja tsiviilelanike pommitamises. The Guardian ja CNN edastasid, et laupäevaõhtusel pressikonverentsil ütles Šmõhal, et Venemaa on pommitanud lasteaedu, elumaju ning busse, milles on lapsed.

"Nende kuritegude eest näeb Vene väejuhatus kindlasti sõjaväetribunali. Vaenlane saab Ukraina laste tapmise eest kindlasti karistada. Ukraina ei andesta seda," ütles Šmõhal.

Peaminister ütles ka, et Ukraina sulgeb piiri Venemaa ja Valgevenega. Ta selgitas, et alates esmaspäevast tohivad Venemaalt ja Valgevenest Ukrainasse tulla vaid Ukraina kodanikud.

Purustused Kiievis. Autor/allikas: Gorlushko Valdemar/UNIAN

Ukraina linnadest põgenevad inimesed on jäänud tunde kestvatesse ummikutesse ning järjekorrad piiril on kümnete tundide kui mitte päevade pikkused.

USA andmetel on Venemaa väejuhid aina enam pinges, kuna väed liiguvad Ukrainas aeglaselt ning neid painavad mitmed logistilised probleemid nagu kütuse lõppemine, mis sunnivad Vene vägesid plaane muutma.

Suurim muutus rahvusvahelisel tasandil oli laupäeval Saksamaa kannapööre kriisipiirkondadesse relvade saatmise seisukohas ning riik saadab nii 1000 tankitõrjerelva ja 500 Stingeri maa-õhk-tüüpi raketti kui ka lubab Ukrainale relvi saata ka teistel liitlastel.

Lisaks teatas Saksamaa, et toetab teatud tingimustel Venemaa piiramist ülemaailmsest maksesüsteemist SWIFT ning laupäeva jooksul andsid kõik Euroopa Liidu riigid sellele põhimõttelise heakskiidu. Laupäeva hilisõhtul tegidki EL ja mitu lääneriiki ühisavalduse, milles teatasid osade Vene pankade ligipääsu piiramisest SWIFT-ile.

Eesti, Läti, Leedu, Tšehhi, Poola ja Suurbritannia on teatanud oma õhuruumi Vene lennukitele sulgemisest.

Kiiev 26. veebruaril. Autor/allikas: SCANPIX/AP/Emilio Morenatti

Radioaktiivsete jäätmete hoidla sai mürsuga pihta

Ukraina tuumaregulatsiooni järelevalveameti teatel tabasid Vene mürsud pühapäeva öösel Kiievi radioaktiivsete jäätmete hoidlat, kirjutab Interfax.

"27. veebruaril 2022 kell 01.20 Kiievi aja järgi kukkusid Vene Föderatsioonis saadaval olevate igat tüüpi õhutõrje- ja raketirelvadega massilise pommitamise tagajärjel mürsud Radoni assotsiatsiooni Kiievi haru radioaktiivsete jäätmete hoidlasse," teatas amet, kellele andsid juhtunust teada ettevõtte töötajad.

Hiljem kinnitas Ukraina hädaolukordade teenistus, et Vene mürsud tabasid hoidla aeda ning hoidlas surve ei alanenud.

Teehooldusfirma kõrvaldab kõik teetähised

Ukraina teede ehitamise ja hoolduse eest vastutav ettevõte Ukravtodor teatas, et kõrvaldab kõik liiklusmärgid ja teetähised, mida Vene väed saaksid riigis orienteerumiseks kasutada.

"Vaenlasel on viletsad kommunikatsioonid, nad ei suuda piirkonnas orienteeruda. Aitame neil otse põrgusse minna," kirjutas ettevõte oma Facebooki postituses, kuhu lisas töödeldud foto, millel suunatähised linnadesse olid asendatud roppustega.

Ukravtodor kutsus kõiki teefirmasid ning kohalikke kogukondi ja asutusi oma läheduses olevaid liiklusmärke eemaldama.

Zmijinõii saare kaitsjad võivad olla elus

Ukraina piirivalveamet (SBGSU) teatas laupäeval, et Mustas meres asuva Zmijinõi saare ehk nn maosaare kaitsjad võivad olla siiski elus, kuigi reedel teatati nende hukkumisest, vahendas The Guardian.

Saarel oli 13 piirivalvurit, kui Vene sõjaväelased seda pommitasid. Seni arvati, et kõik 13 piirivalvurit hukkusid pärast seda, kui nad keeldusid alistumast.

"Meil on põhjust uskuda, et kõik Zmijinõi saare kaitsjad võivad olla elus," seisis teates.

"Esialgne info piirivalvurite võimaliku hukkumise kohta tuli enne, kui saare kaitsjatega ühendus kadus," märkis SBGSU.

Nii president Volodõmõr Zelenski kui ka piriivalve teatasid reedel, et kõik sealsed sõjaväelased said surma, kui Vene väed saare hõivasid.

Vene kindralmajor Igor Konašenkov ütles reedel, et 82 Ukraina teenistujat langetasid relvad ja alistusid vabatahtlikult Vene relvajõududele.

SBGSU lisas laupäevases teates, et Vene meedia andmeil on Zmijinõi saare kaitsjad saadetud Krimmi poolsaarele Sevastoopolisse.

Lvivi linnapea kutsus inimesi linnapatrulliga liituma

Lvivi linnapea Andri Sadovõi kutsus laupäeval linnaelanikke ühinema ööpäevaringse patrulliga, edastas Interfax.

"Alates tänasest saavad kõik ööpäevaringse patrulliga liituda. Selleks peate võtma ühendust lähima linnaosavalitsusega," ütles linnapea.

Linnvalitsuse pressiteenistuse teatel hakkavad Lvivi elanikud linna valvama koos patrullpolitsei ja territoriaalkaitsejõududega.

Varem rääkis Sadovõi, et linna sissepääsude juurde rajatakse kontrollpunkte ning Lvivi oblasti sõjaväevalitsuse juht Maksim Kozõtski kutsus elanikke üles valmistama tankitõrje "siile" ja Molotovi kokteile.

"Kogu riigi julgeolek sõltub nende inimeste toetusest, kes on valmis okupanti ohjeldama. Kutsume piirkonna elanikke üles astuma territoriaalkaitsesse või võimalusel sõjaväelasi mis tahes viisil abistama. Näiteks on nüüd oluline aidata teha tankitõrje "siile" või suurendada põletavate segude tegemist – see on üks võimalus sabotaažirühmitusi ära hoida," ütles ta.

Territoriaalkaitsejõudude liikmete arv on kasvanud 37 000-ni

Ukraina relvajõudude ülema Valeri Zalušnõi sõnul on riigi territoriaalkaitsejõudude arv kasvanud 37 000 liikmeni.

"Ukraina relvajõudude reservväelased! Au teile" Teid on juba 37 000. Aitäh teile toetava õla eest, koos võiduni," edastas kaitseministeerium tema sõnu.

Kiievi komandanditund jääb kehtima esmaspäeva hommikuni

Laupäeval Kiievis kehtestatud komandanditund jääb kehtima esmaspäeva hommikuni, vahendas BBC.

"Kõiki tsiviilisikud, kes viibivad komandanditunnil väljas, peetakse vaenlase sabotaažirühmade liikmeks," teatasid Kiievi võimud.

Kiievi linnavalitsus teatas, et komandanditund kestab kohaliku aja järgi õhtul kella viiest hommikul kella kaheksani iga päev.

Nüüd kehtestatud viimane liikumispiirang jääb jõusse esmaspäeva hommikul kella kaheksani.

Relvastatud mehed patrullimas Kiievi kesklinnas laupäeval. Autor/allikas: SCANPIX/AFP/Aris Messinis

Türgi peatab Venemaa sõjalaevade sisenemise Mustale merele

Ukraina president Volodõmõr Zelenski tänas Twitteris Türgi presidenti Recep Tayyip Erdogani peale laupäeval peetud telefonikõne toetuse eest ja märkis, et Venemaa sõjalaevade pääsu piiramine ning sõjaline ja humanitaarabi on Ukrainale väga olulised.

Erdogani sõnul teeb Türgi jõupingutusi relvarahu saavutamiseks, vahendas Reuters.

Erdogan avaldas Ukrainale ka kaastunnet Venemaa rünnakus hukkunute eest.

Briti luure: Venemaa kannatab suurt kahju

Suurbritannia kaitseministeerium andis laupäeval teada, et luureandmete kohaselt asub suurem osa Vene vägedest Kiievi kesklinnast 30 kilomeetri kaugusel.

Ministeerium teatas ka, et Venemaa ei kontrolli Ukraina õhuruumi, mis vähendab nende õhurünnakute efektiivsust. "Vene sõjaohvrid saavad olema suuremad, kui Kreml ootas ja on valmis tunnistama," lisati teates.

Zelenski pressile: me võidame!

Laupäeval esines Ukraina president Zelenski pressile. Ta lubas, et Ukraina lööb Vene väed tagasi. Zelenski kutsus väljaspool Ukrainat elavaid mehi võitlusele: "Kõik, kes kaitsevad Ukrainat, on kangelased."

Ta pöördus ka Vene rahva poole: "Ma tahan, et kõik Venemaal mind kuulaksid. Sajad vangi langenud Vene sõdurid ei tea, miks nad on saadetud siia inimesi tapma või miks nad on saadetud siia surema. Inimesed peavad valitsusele ütlema, miks on vaja see sõda peatada."

Zelenski tänas venelasi, kes on väljendanud oma vastumeelsust võimude tegevuse vastu.

Ukraina: 3500 vene sõdurit hukkunud

Ukraina andmetel on laupäeva hommikuks hukkunud 3500 Vene sõdurit, vahendas BBC Ukraina sõjaväe Facebooki postitust. Ligi 200 venelast on vangi võetud. Samuti on Ukraina sõjaväe teatel Venemaa kaotanud 14 lennukit, kaheksa helikopterit ja 102 tanki. Rahvusvahelisel meedial pole olnud võimalik neid arve sõltumatult kontrollida, lisas BBC.

Venemaa pole seni tunnistanud hukkunuid.

Lapse mänguasi Vene raketirünnakuga Kiievis purustatud hoone rusude sees. Autor/allikas: SCANPIX/AP/Emilio Morenatti

Kiiev laupäeva öösel ja hommikul

Laupäeva varahommikul teatasid kohapeal viibivad CNN-i ajakirjanikud, et pärast hulka plahvatusi Kiievis ja selle ümber, saabus kella viie ajal linna vaikus. Mitmed teised kohapeal viibivad ajakirjanikud teatasid siiski ka pärast kella kuut tulistamistest ja plahvatustest tänavatel.

Kiievi linnavalitsus hoiatas laupäeva hommikul elanikke tänavalahingute eest, edastas Interfax. Linnavalitsus palus tänavatel käiva aktiivse sõjategevuse tõttu elanikel olla peidus või kodus.

"Meie linna tänavatel käivad lahingud. Palun jääge rahulikuks ja olge võimalikult ettevaatlikud. Kui olete varjupaigas – ärge lahkuge praegu sealt. Kui olete kodus – ärge minge akende juurde, ärge minge mine rõdudele. Peitke end siseruumidesse, näiteks vannituppa, katke end millegagi, mis aitab vältida prahist ja kuulidest tulenevaid vigastusi," seisis Kiievi linnavalitsuse avaldatud soovituses.

Pealtnägijate sõnul oli laupäeva hommikul kuulda tulistamist Kiievis valitsuskvartali lähistel. Reutersi ajakirjanik ütles, et Kiievi kesklinnas oli kuulda pommitamist.

Laupäeva varastel tundidel hakkas üha enam tulema teateid plahvatustest ja tulevahetustest linnas. "Kõik see juhtub nüüd linna piires," ütles CNN-i ajakirjanik Clarissa Ward, kelle hinnangul ei ole lahingud jõudnud veel kesklinna. Tema sõnul pole seni ka märke sellest, et pihta oleks saanud elamurajoonid. "Aga me kuuleme palju plahvatusi mitmest suunast," lisas ta.

Kiievis viibivad inimesed rääkisid laupäeva esimestel tundidel Reutersile, et Kiievis on olnud kuulda sagedasti suurtükiplahvatusi. Pealtnägijate sõnul ei ole plahvatuste täpne asukoht teada, kuid need kõlavad kesklinnast pisut kaugemal.

Kyiv Independenti ajakirjaniku sõnul käivad väga ägedad lahingud Kiievi loomaaia lähistel. Lehe väitel kõlas üle 50 plahvatuse. Ka The Washington Posti Kiievi korrespondendi sõnul oli samuti kuulda kümneid plahvatusi.

BBC andmeil kõlas plahvatus ka Maidani väljakul, mitu plahvatust Troještšõnas, kus asub soojuselektrijaam. Põlevaid sõidukeid oli näha Kiievis Võidu prospektil.

Ukraina relvajõud teatasid kella nelja ajal sotsiaalmeedia vahendusel, et Venemaa jõud ründasid Kiievis Võidu prospektil üht sõjaväebaasi, aga rünnak löödi tagasi.

Kiievi kesklinna kortermaja tabas mürsk

Ukraina riikliku hädaabiteenistuse teatel tabas Vene mürsk Kiievi kesklinnas Lobanovski tänav 6 kortermaja, vahendas The Guardian. Zelenski pressiteenistuse postitatud videos on näha, kuidas rakett korteris plahvatas. Laupäeva hommikul maja veel põles. Elamu parempoolsest nurgast oli välja rebitud suur tükk, hävitatud on mitu kodu. Tuletõrjujad aitasid vigastatud ellujäänuid majast välja. Ukraina siseministeeriumi teatel selles rünnakus hukkunuid ei olnud.

Kiievi linnapea ütles laupäeva hommikul, et kokku on rünnakutes vigastada saanud 35 inimest, sealhulgas kaks last.

Zelenski laupäeva hommikul: ärge uskuge libauudiseid

Ukraina president Zelenski postitas täna hommikul kella 8 paiku Twitterisse veel ühe video Kiievi kesklinnast. 40-sekundiline klipp käsitleb libauudiseid. "Veebis on palju valesid, et ma kutsun meie armeed üles relvi maha panema ja et toimub evakueerumine," ütles ta. "Ma olen siin. Me ei pane relvi maha. Me kaitseme oma riiki," ütleb Zelenski.

Mariupoli juures käivad lahingud

Ukraina relvajõudude teatel tabasid reedel Sumõ, Poltava ja Mariupoli linnade ümbrust Vene õhulöögid, kui Venemaa lasi Mustalt merelt välja Kalibr tiibraketid.

Ukraina presidendi nõunik Mõhhailo Podoljak ütles laupäeva hommikul, et lahingud käivad riigi lõunaosa linnade Mariupoli, Hersoni, Mõkolaivi ja Odessa lähistel.

"Mariupoli lähistel käivad kõvad lahingud. Aga pole võimalustki, et Mariupol alla annab või langeb," sõnas ta.

Vene armee kaotused 26. veebruari hommikuse seisuga. Autor/allikas: Ukraina Kriisimeedia Keskus

Ukraina on teatanud kahe Vene transpordilennuki allatulistamisest

Ukraina relvajõudude teatel lasid nad Vassõlkivi linna ja selle juures asuva Kiievile lähedase lennuvälja piirkonnas alla Vene sõjaväe transpordilennuki IL-76, mille pardal olid Vene dessantväelased.

Hiljem teatasid kaks Ukraina lahinguolukorraga kursis olevat USA ametnikku, et ka Kiievist umbes 85 kilomeetrit lõunas asuva Bila Tserkva lähistel lasti alla IL-76. Ka see lennuk ilmselt ootas võimalust Vassõlkivis maanduda.

USA julgeolekueksperdid: Ukraina on olnud vastu pannes edukas

Kuigi Venemaa väed on jõudnud Kiievi ja Harkivi alla, siis ühtegi peamist keskust pole neil õnnestunud oma kontrolli alla võtta ning ka Ukraina õhutõrje on suures osas teovõimeline, hoolimata pidevatest katsetest see raketitulega maha suruda, ütles USA telekanalile NBC Ühendriikide kõrge kaitseametnik.

Endine CIA juht David Petraeus nõustus selle hinnanguga. "Venemaa on kohanud palju tugevamat vastupanu ja otsustavust, kui ootas," ütles ta.

"Venelased pole suutnud purustada Ukraina juhtimisstruktuure," ütles Petraeus. "See peab olema neile ärevakstegev."

Lääne-Ukrainas on olukord üldse sisuliselt Venemaa poolt häirimata, ütles kõrge USA kaitseametnik. See ala piirneb NATO-ga ja on seetõttu oluline.

Kiiev 26. veebruaril. Autor/allikas: SCANPIX/AFP/GENYA SAVILOV

Briti minister: Venemaa ei suutnud ühtegi oma sihti esimese päevaga saavutada

Kõik sihtmärgid, mille Vene armee soovis rünnaku esimese päevaga enda kätte saada, on endiselt Ukraina relvajõudude kontrolli all, ütles Briti relvajõudude minister James Heappey, tunnustades ukrainlaste suutlikkus vastu panna.

"Ukraina ees seisab päevade ja nädalate pikkune brutaalne võitlus, aga Ukraina armee teeb hämmastavat tööd," rääkis Heappey Briti ringhäälingu BBC otse-eetris.

Ägedad lahingud Vassõlkivis

Ukraina relvajõud teatasid laupäeva öösel, et Kiievi oblastis pealinnast edelas asuva Vassõlkivi ümbruses käivad ägedad lahingud. Vene väed ründavad Vassõlkivi seal asuva lennuvälja pärast, et kasutada seda vägede maandamiseks.

"Kiievi oblastis Vassõlkivi linnas, kus okupandid üritavad maandada dessanti, käivad praegu rasked lahingud," seisis relvajõudude teates.

Varem väitis Ukraina relvajõudude peastaap sotsiaalmeedias, et Ukraina jõud lasid Vassõlkivi piirkonnas alla Vene sõjaväe transpordilennuki IL-76, mille pardal olid Vene dessantväelased. Hiljem tuli teateid ka teise IL-76 allatulistamisest.

Vassõlkivi linnapea Natalija Balasõnovitš ütles laupäeva öösel Rada telekanalile, et lahingud käivad juba linna peatänaval - Dekabristide tänaval. "Tänaval käivad ägedad lahingud. Õnneks on head infot, mida ma ei saa eetris öelda," sõnas linnapea. Tema sõnul on Ukraina relvajõud saanud palju abi.

Venemaa teatas Melitopoli linna vallutamisest

Venemaa kaitseministeeriumi sõnul sisenesid vene sõjaväelased Ukraina kaguosas olevasse Melitopoli linna vastupanuta, vahendas Vene uudisteagentuur Tass.

BBC märgib, et Venemaa väitele pole veel kinnitust saadud, aga Ukraina president Volodõmõr Zelenski ütles varem, et Melitopolis käivad kõvad lahingud.

BBC jagas varem ka sotsiaalmeedias ringlevat videot, millel on väidetavalt näha, kuidas Melitopoli haigla juures käivad lahingud.

Kiiev 26. veebruaril. Autor/allikas: SCANPIX/AFP/Daniel LEAL

Toimetaja: Mari Peegel, Mait Ots, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: