USA Esindajatekoda toetas Vene nafta, gaasi ja söe impordikeeldu

Vene gaasitoru.
Vene gaasitoru. Autor/allikas: SCANPIX / REUTERS

Ameerika Ühendriikide Esindajatekoda toetas kolmapäeva õhtul suure häälteenamusega Vene nafta, gaasi ja söe impordi keelustamist.

Kongressi alamkojas hääletas eelnõu poolt 414 saadikut, selle vastu oli ainult kaks demokraati ning 15 vabariiklast.

Ukraina ründamise eest Venemaa energiakandjate ekspordile embargo kehtestamine on üks lääneriikide seas vaidlusi põhjustanud küsimus, Vene naftast ja gaasist suuresti sõltuvad Euroopa riigid ei ole seni seda piirangut kehtestanud.

Eelnõuga kutsutakse samuti üles kaaluma Venemaa rolli Maailma Kaubandusorganisatsioonis (WTO) ning tugevdama niinimetatud Magnitski akti, millega on kehtestatud Venemaale sanktsioonid inimõigusrikkumiste eest.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: Reuters, CNN.com

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: