Ukraina õigeusklikud palvetasid ülestõusmispühal kannatavate inimeste eest

Foto: SCANPIX/ZUMA PRESS WIRE/Ukrinform/Hennadii Minchenko

Koos teiste õigeusklikega tähistasid pühapäeval ülestõusmispühi ka ukrainlased.

Sõjaaja tingimustes veedetud pühadel palvetati rindel viibivate sõdurite, samuti Mariupolis ja mujalgi piiramisrõngasse kinni jäänud tsiviilisikute eest.

Kirikute juures õnnistasid preestrid tavapäraseid lihavõttekorve, milles leidub kirikuküünlaid ja mitmesuguseid lihavõttehõrgutisi.

Paljud sõdurid olid lihavõttekorviks teinud oma kiivri.

Istanbulis aga avaldas Konstantinoopoli peapiiskop, oikumeeniline patriarh Bartholomeus lootust, et ülestõusmispühad aitavad ka ümberpiiratud Mariupoli elanikel lõpuks sõjakoldest lahkuda.

"Palugem ülestõusnud Lunastajalt, et tänavune lihavõttepüha annaks tõuke avada humanitaarabikoridorid, ohutud läbipääsud tõeliselt ohututesse piirkondadesse tuhandetele Mariupolis ümberpiiratud inimestele, tsiviilisikutele, sealhulgas haavatutele, vanuritele, naistele ja paljudele lastele. Sama kehtib ka kõigi teiste Ukraina alade kohta, kus on lahti rullumas kirjeldamatu inimlik tragöödia," rääkis Bartholomeus.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: