Norstati reitingud: Keskerakond sai nädalaga toetust juurde

Keskerakonna juhtfiguurid Jüri Ratas (paremal) ja Mihhail Kõlvart
Keskerakonna juhtfiguurid Jüri Ratas (paremal) ja Mihhail Kõlvart Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Parteide toetuse pingereas esikohal oleva Reformierakonna ja teisel kohal oleva EKRE toetus nädalaga märkimisväärselt ei muutunud, ent kolmandal kohal oleva Keskerakonna toetus tõusis nädalaga ühe protsendipunkti võrra, selgub MTÜ Ühiskonnauuringute Instituudi ja uuringufirma Norstat küsitluse põhjal.

Viimaste tulemuste põhjal toetab Reformierakonda 34,2 protsenti (nädal varem 34,7 protsenti), Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda 19,8 protsenti (nädal varem 19,4), ja Keskerakonda 17,3 protsenti (nädala eest 16,3 protsenti) valimisõiguslikest kodanikest.

Esikolmikule järgnevad Eesti 200 (12,3 protsenti), Isamaa (6,9 protsenti) ning Sotsiaaldemokraatlik Erakond (6,8 protsenti). Isamaa toetus on viimastel nädalatel vähehaaval kasvanud ning viimaste tulemuste põhjal on nad reitingutabelis möödunud sotsiaaldemokraatidest.

Viimased koondtulemused kajastavad küsitlusperioodi 10. maist 6. juunini ning kokku küsitleti 4000 valimisealist Eesti kodanikku.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: